Флокси – огляд видів, секрети вирощування

Флокси – одні з найулюбленіших садових квітів у наших широтах. Яскраві, зібрані в широкі кисті квіти радують око все літо та осінь, майже до морозів. А треба їм для цього тільки сонечко — в тіні вони цвіти не будуть. Звикли до суворих умов високогір’я, більшість видів флоксів не потребує особливого догляду, а натомість обдарують садівника стосом рожевих, червоних, блакитних, білих та темно-фіолетових кольорів.

Зміст

Види флоксів

Батьківщина більшості флоксів – Північна Америка. Яскраво-червоні квітки американських гірських флоксів, що високо піднімаються над землею, спричинили те, що цим рослинам дали назву «флокс» — «полум’я».

Близько 60 видів флоксів входять у сімейство синюхових, представлене як багаторічними та однорічними травами, так і високими чагарниками та ліанами. Флокси своєю красою та невибагливістю підкорили не лише садівників, а й ландшафтних дизайнерів.

Ця квітка виявилася універсальною для створення композицій на садових ділянках та паркових зонах. Видів флоксу дуже багато, але розрізняють лише чотири групи:

шилоподібний флокс;

волотистий;

розчепірений;

однорічний Друммонд.

Шилоподібний флокс

Невисока рослина, що стелиться, максимум 20 сантиметрів у висоту, з вузьким, загостреним листям, завдяки яким рослина і отримала назву. Довжина жорстких листочків 2 сантиметри, вони густо ростуть на стеблі. Саме стебло має вузлики, при зіткненні із землею, які починають пускати коріння і як результат, флокс розростається зеленим килимом, займаючи нові території.

Цвісти шилоподібний флокс починає з початку травня до середини липня, буває так, що може зацвісти ще раз у серпні. Цвіте невеликими суцвіттями, які мають рожевий, фіолетовий, бузковий та білий колір, можуть бути однотонними, а можуть мати плямисте забарвлення. Флокс покривається квітками настільки густо, що через них не видно зелені пагонів.

Це багаторічна рослина, з часом доведеться проріджувати і розділяти кущі, щоб ваша ділянка мала доглянутий вигляд.

Віяловий флокс

Має широку палітру забарвлення. Він цвіте білими, яскраво-рожевими, фіолетовими, блакитними, бузковими, бардовими квітами, які можуть бути як однотонні, так і плямисті. Квітка досить велика, до 4 сантиметрів у діаметрі, що дозволяє подвійно насолодитися красою квітки.

За красу, флокс вяловий, використовують не тільки для створення дизайну та озеленення ділянки, флористам також полюбилася ця квітка за широкий та незвичайний спектр забарвлення та чудовий аромат.

Ще один плюс, флокс віяловий цвіте з початку весни до заморозків восени. Ця багаторічна рослина морозостійка і абсолютно невибаглива у догляді, має дуже багато сортів, що вражають своєю різноманітністю.

Розчепірений

Від інших видів флоксу, цей відрізняється ніжнішим забарвленням. Квітки флоксу розчепіреного зазвичай ніжно-бузкового або блідо-блакитного кольору, іноді зустрічається біле забарвлення.

Чим ще цікавий цей вид, так це формою квіток, які схожі на маленькі п’ятикутні зірочки. Цвіте цей вид флоксу з травня до серпня. Відмінно комбінується з декоративними хвойними та як самостійна рослина. Відмінно підходить для складання букетів.

Однорічний Друммонда

Цей вид флоксу, єдиний із усіх, є однорічним. Він ділиться на два підвиди:

Флокс Друммонда зірчастий. Має квітки з контрастним забарвленням і формою нагадують зірочку.

Флокс Друммонда великоквітковий. Оксамитові квітки цього підвиду мають просту форму, за окрасом зустрічаються як однокольорові, і плямисті квіти.

Огляд видів та кращих сортів

Низькорослі флокси

Низькорослі або плетені по землі флокси досить поширений вид через величезну кількість квіток, що приємно пахнуть, а завдяки своєму довголіттю довго радуватимуть садівників. Квітки низькорослого флоксу можуть набувати кольору рожевого, синього, білого та бузкового відтінків, цвітуть із травня по червень.

Найпопулярнішими підвидами вважаються Північний флокс та флокс Дугласа. Північний флокс може досягати і 30 сантиметрів заввишки, тоді як сорт Дуглас не перевищує висоти 10 сантиметрів.

Махрові флокси

Цей підвид має дуже широку палітру кольорів, забарвлення цих флоксів може коливатися від білого до темно-бордового відтінку. Махрові флокси діляться на однорічні та багаторічні.

Висота однорічного підвиду не перевищує 30 сантиметрів, найпопулярнішими вважаються Проміс, Сузір’я, Зірковий дощ та Мерехтлива зірка. Цвітуть махрові флокси з липня до жовтня.

Блакитні флокси

Блакитні або сині флокси можуть перетворити сад на місце, повне пахучими хмарами. Виведено безліч сортів таких флоксів, і кожен з них унікальний і має свою родзинку. До блакитних флокси відносять:

Блю парадіз

Найпоширеніший сорт, а все завдяки швидкому зростанню та високій стійкості до головного ворога флоксів – борошнистої роси.

Відродження

Найвищий представник блакитних флоксів, вдень квітки мають бузкове забарвлення, яке до ночі перетворюється на синє.

Блю бій

Цей флокс особливий, його забарвлення – фіолетовий, але з настанням сутінків, він змінює колір на блакитний.

Меджік Блю

Дійсно магія, так як забарвлення цього сорту флоксів бузково-синій, але в спеку, він змінює колір на рожевий.

Неон Флер Блю

Один із найвищих сортів віялового флоксу. Цей сорт швидко зацвітає, а й швидко відцвітає.

Блакитна лагуна

Має ніжно-лавандове забарвлення, вдень його колір більш насичений, але надвечір стає блідо-блакитним.

Блю Берд

Сорт волотистого флоксу має бузкове забарвлення квітки з бордовою серцевиною, але надвечір стає блідо-блакитним.

Блю Шейдс

Характерний білим забарвленням з фіолетовими розлученнями по пелюстках, яскравість фарбування ще більше проявляється у тіні. Дуже пишно цвіте.

Отелло

Належить до волотистих видів, його колір яскраво-фіолетовий з бордовою облямівкою в середині квітки, після заходу сонця стає яскраво-синім.

Блауер Морген

Має великі квітки блакитного кольору з яскраво-синьою серцевиною.

Блю Мун

Один з найпопулярніших видів флоксу, має яскраво-бузковий забарвлення, в тіні, ввечері, або при зниженні температури, стає яскраво-блакитним.

Блю Івнінг

Квітки цього сорту мають яскраво-синій колір, досить довго цвітуть, високий кущ.

Юнік Олд Блю

Невисока рослина, великі квітки мають темно-фіолетове забарвлення з білою серединкою.

Блю Айс

Сорт відноситься до волотистого вигляду, має великі ароматні суцвіття, квітки в яких мають біло-блакитне забарвлення з фіолетовою серединкою.

Хмара

Незвичайний тим, що його квітки мають біло-блакитний колір, при цьому один бік пелюстки білий, а другий блакитний. Морозостійкий, невибагливий сорт.

Джефс Блю

Невисокий кущ прикрашений квітами блакитно-фіолетового кольору з темною серцевиною, з настанням сутінків набуває блідо-блакитного кольору.

Жуковський

Сорт відрізняється незвичайного виду форми пелюсток, які мають світло-блакитний колір із яскраво-синім павутинкою. Цвіте двічі, один навесні, другий восени.

Polarfuchs

Бузкові з сірим напиленням пелюстки квітів надвечір набувають блакитного відтінку з сірим відливом.

Бонні Мейд

Квітки мають гарний, ніжно-лавандовий відтінок, суцвіття великі, округлої форми.

Бузкове диво

Великі суцвіття і самі квіти мають бузковий колір, у тіні і з настанням сутінків, змінюють його на світло-лавандовий.

Блю Фейм

Квітки пофарбовані в біло-бузковий відтінок з темнішою серцевиною. Невибагливий сорт, швидко росте.

Аквамарин

Незвичайний сорт, його колірна гама в залежності від часу доби змінюється від блідо-бузкового до блідо-блакитного, під кінець цвітіння в середині квітки з’являється зірочка білого кольору.

Гібридні сорти

Незважаючи на величезну кількість різновидів та сортів флоксів, гібридизатори продовжують виводити нові сорти флоксів. Останні новинки серед флоксів:

Утопія (Utopia): густо квітуча квітка з рожевими пелюстками, висота якої може перевищувати 1.5 метра, цвіте з середини до кінця літа, морозостійкий сорт.

Хесперис (Hesperis): сорт з дрібними квітками, частіше, бузкового відтінку, може досягати висоти вище 1 метра, цвіте з липня до серпня, менш морозостійкий сорт ніж Utopia.

Ці два сорти вивів відомий голландець Коен Янсен.

Флокси селекціонера Яна Вершхора

Ще одну новинку вивів селекціонер Ян Вершхор. Це Peppermint Twist, який часто порівнюють з сортом Наташа, але на відміну від нього, має трохи інше забарвлення пелюсток і самі квітки більші і щільніші.

Може досягати висоти від 40 до 60 сантиметрів, період цвітіння – з липня до серпня. Сорт стійкий до хвороб. Це не єдиний сорт, виведений Яном, до його новинок також відносять:

Swizzle: флокс із щільними білими квітами та ліловим оком, може досягати 60 сантиметрів у висоту, цвіте з літа до початку осені.

Fondant Fancy: флокс з лілово-фіолетовими квітами, що не перевищує висоту в 70 сантиметрів, має високу стійкість до борошнистої роси.

Wendy House: флокс з ліловими квітками та темним вічком, висота може становити 90 сантиметрів, зимостійкий, цвіте влітку.

Swirly Burly: флокс з маленькими білими квітами з фіолетовим вкрапленням і фіолетовим оком, зазвичай досягає висоти 60 сантиметрів, цвіте з липня по серпень.

Grenadine Dream: флокс з яскраво-малиновими кольорами середнього розміру, може досягати 90 сантиметрів у висоту, цвіте з середини до кінця літа.

Флокси від Георга Арендса

До відомих гібридизаторів також відносять Георга Арендса. До його творінь відносять такі сорти:

Ping Pong

флокс із щільними світло-рожевими квітками та ліловим оком, досягає 55 сантиметрової висоти, період цвітіння припадає на липень-серпень.

Early Star

флокс з білими квітками та малиновим оком, може досягати 90 сантиметрів у висоту, цвіте з початку літа до початку осені.

Pink Attraction

флокс із яскраво-рожевими квітами, що не перевищує 60 сантиметрову висоту, період цвітіння – з червня по серпень.

Lilac Star

флокс із бузково-пурпурними квітами, середня висота становить 40 сантиметрів, цвіте влітку.

Посадка флоксів

Велика різноманітність сортів флоксів дозволяє комбінувати його при посадці за квітами та висотою. Добре виглядатимуть кущові сорти, що перемежуються нижчими, це створить ілюзію різнокольорових пагорбів, що піднімаються на висоту до 70 сантиметрів і спадають до 5 – 25 сантиметрів в низ. Ландшафтні дизайнери давно з успіхом користуються цим нехитрим фокусом у декоруванні присадибних ділянок.

Флокси люблять сонечко, але й затінені місця не доставляють їм дискомфорту, деякі сорти якраз краще посадити в тінистому місці, щоб уникнути вигоряння яскравого забарвлення квіток. Віддає перевагу суглинистому грунту.

В який час найкраще проводити висадку флоксів

Висадка флоксів з відкритою кореневою системою проводиться або напровесні, коли настала відлига і заморозків більше не передбачається, або восени, до настання перших заморозків, щоб рослина встигла адаптуватися і підготується до сплячки. Якщо ви садите флокси насінням, відповідно, посадка проводиться навесні.

Вибір місця та ґрунту для посадки

Для посадки флоксу виберете сонячне місце, але не страшно, якщо ваші рослини будуть перебувати півдня на сонці, півдня в тіні, це захистить квітки від палючого літнього сонця і запобігає вигоранню кольору пелюсток. Флокси добре ростуть у суглинному грунті, якщо ви надасте їм таке місце, ваша рослина добре розростеться і буде буйно цвісти.

Підготовка ґрунту

Потрібно підготувати ямки. Якщо посадка планується навесні, то яму потрібно підготувати восени, а якщо влітку чи восени – щонайменше за 3 тижні. Оскільки високорослим флокси потрібно більше місця, відстань повинна становити не менше 50 сантиметрів, для інших видів – менше.

У ямку засипають суміш із мінеральної підгодівлі та компосту, можна додати золу. Якщо ви висаджуєте флокси в кислий ґрунт, попередньо додайте в суміш вапно, суміш ретельно перемішують. Далі ями необхідно залити водою і висаджуємо ділянки, утрамбовуємо. Зверху посипають сумішшю з перегною листя, торфу та листового опаду на 10 сантиметрів.

Як правильно садити

При посадці переконайтеся, що ваші саджанці сильні та здорові. Хороша ділянка повинна складатися з 3 сильних стебел і бути обрізаною на висоту близько 10 сантиметрів, обов’язково з парою здорових листків та зрілими бруньками біля кореневої основи.

Якщо ви помітили, що коріння підгнили, пошкоджені, запліснівлі або засохлі, таку рослину краще не використовувати для посадки.

Зануріть ваш саджанець у яму, вона повинна бути трохи більшою за кореневу систему, розправте коріння по боках і присипте землею, трохи ущільніть місце навколо стовбурової шийки і полийте.

Догляд за флоксами

Якщо ви правильно підібрали місце для флоксу, то догляд за ним не завдасть вам багато клопоту. Головне робити розпушування ґрунту, вчасно позбавляти рослину від бур’янів, мульчувати ґрунт, вносити добрива та поливати.

Температура та освітлення

Флокси – теплолюбні квіти, але для кращого зростання їм необхідно забезпечити півтінь. Сонячне проміння може падати на флокси через рідкісні кущі інших рослин, але ніяк не через хвойні. Флокси позитивно віднесуться до того, якщо ви їх посадите на південно-східному, східному або південно-західному боці ділянки.

Не варто садити флокси на пагорбі, там ґрунт отримує надто велику кількість сонячного тепла та наскрізного вітру.

Полив

Щоб ця красива рослина тішила око своїм чудовим цвітінням, його необхідно поливати. Найкраще для цього підійде джерельна або відстояна вода, не надто холодна.

Поливати треба по колу стовбурової шийки шаром мульчі. Не оббризкуйте рослину, через зайву вологу вона може захворіти на борошнисту росу. Проводьте регулярний полив до кінця літа – початку осені, тим самим ви допоможете рослині набратися життєвих сил і підготуватись до зимівлі.

Прополка та розпушування

Розпушування та прополювання ґрунту — важливі складові агротехніки флоксів. Важливо пам’ятати, що коріння флоксів знаходяться неглибоко у землі, тому проводити такі процеси потрібно обережно, не заглиблюючись у ґрунт.

Розпушування проводиться після зимової сплячки для насичення землі киснем і після кожного поливу рослини, оскільки застій води може негативно позначитися на розвитку рослини.

Розпушування проводиться весь рік, крім місяців перебування у сплячці.

Прополку необхідно проводити регулярно, щоб не оточити флокс бур’янами, які є джерелами інфекцій.

Добриво та підживлення

Для кращого росту та цвітіння, флокси обов’язково треба підгодовувати під час вегетативного періоду та удобрювати.

Флоксам необхідний комплексний догляд, для цього використовують органічні та мінеральні добрива.

Ця рослина любить органічні добрива, вони містять азот, який допомагає флоксу швидше рости. Радимо використовувати такі підживлення:

Пташиний послід. Одна з найдієвіших підживлень, містить велику кількість поживного матеріалу. Для приготування цього підживлення розмішайте 1 кілограм пташиного посліду з 10 літрами води. Використовується з розрахунку приблизно 1-2 літри на квадратний метр. Не ллють навколо куща, а прокопують неглибокі борозенки, куди й заливають підживлення.

Коров’як. Це суміш із перепрілого гною залита водою з розрахунку 1:4. Спочатку змішайте відро перепрілого гною з відром води, коли суміш добре розмішається, додайте ще три відра води. Ця суміш добре підійде для підживлення коріння.

Гнойова жижа. Близько 1,5-2 літрів свіжого гною заливають близько 10 л води. Удобрюють шляхом поливу навколо куща спеціально підготовлені борозни.

Проводьте підживлення або після поливу, або після дощу, так поживні елементи швидше вберуться в ґрунт і рослина швидше за них отримає. Підгодовувати сухий ґрунт — недоцільно, тому що якщо найближчим часом не піде дощ, підживлення просто висохне на поверхні ґрунту.

Намагайтеся уникати попадання підгодівлі на листя, інакше ви ризикуєте пошкодити їх.

Добрива

Як добрива, флокси добре реагують на:

Сульфат калію та суперфосфат. Вам треба взяти по столовій ложці сульфату калію та суперфосфату, залити 10 літрами води, добре розмішати. Цього розчину вистачить, щоб удобрити 1 квадратний метр ґрунту.

Фосфатно-калієві. Візьміть 1 столову ложку фосфатно-калієвої суміші та замішайте з відром компосту або торфу. Цією сумішшю ви зможете удобрити приблизно 3-4 кущі.

Усі підгодівлі рекомендується припинити до кінця серпня

Рослина має заспокоїтись і підготуватися до зимівлі. Зайвим підживленням ви спровокуєте непотрібне зростання і рослина на час зимівлі буде ослаблена.

Способи обрізки

Обрізати флокси необхідно після цвітіння. Обрізка необхідна для нормальної перезимівлі, оздоровлення, кращого зростання навесні і навіть для зручності самих садівників. Обрізання необхідно проводити вчасно, але для кожного сорту є різні терміни обрізання.

Якщо це ранньоквітучий сорт, то кінець літа – початок осені найсприятливіший період для проведення обрізки. Якщо це пізноквітучий сорт, то початок-середина жовтня ідеально підійде для цього процесу. Головною складовою обрізки є регіон вирощування флоксу.

Для областей, де покрив снігу досить товстий, рослину обрізають практично повністю, залишаючи 1.5 сантиметри, тоді як у регіонах з тонким сніговим покривом можна залишити близько 10 сантиметрів.

Мульчування після обрізки та підготовка до зими

Для того, щоб флокс добре перезимував, необхідно правильно обробити грунт. Процес підготовки до зими починається із знезараження. Для знезараження куща та землі використовують фунгіциди, проводити такі дії необхідно у суху сонячну погоду.

Через 14 днів після знезараження використовуйте суперфосфат, за наявності, внесіть золу. Для кращого захисту та перезимівлі проведіть мульчування.

Суміш для мульчування може містити опале листя, торф, гній або перегній.

Укриття на зиму

Від того, як перезимує ваша рослина, залежить її зростання та цвітіння у новому році. Якщо ви живете в регіоні, де у вас стабільно-снігова зима, ви можете не переживати за збереження флоксів, сніг послужить природним утеплювачем і рослина спокійно перенесе холод навіть у -35С.

Але якщо зими у вас зі змінною погодою: то заморозки, то відлига, або безсніжна погода за мінусової температури, флокси краще утеплити. Для цього, поверх компостного пагорба, використовуйте або опале листя, або ялинові гілки, або бадилля з будь-яких культур, воно буде затримувати сніг, дарувати тепло і водночас добре вентилюватися, і ваша рослина без проблем перезимує.

Категорично не можна використовувати як утеплення поліетиленову плівку.

Рослина під нею просто заборонить через відсутність вентиляції і загниє, або через накопичення конденсату захворіє на грибкові захворювання.

Особливості вирощування флоксів у відкритому ґрунті

Флокси, як та інші рослини мають свої особливості вирощування. Флокси, незважаючи на свою світлолюбність, відмінно ростуть у півтіні і досвідчені садівники навіть вивели сторони світла, на яких флокс зростатиме якнайкраще.

Через те, що бувають флокси, які цвітуть рано та пізно, існують різні терміни посадки та обрізки. Після кожного поливу флоксу землю необхідно акуратно розпушувати, щоб вода не застоювалася.

Можливі проблеми при вирощуванні флоксів

Флокси – невибагливі, але при невмілому і неправильному догляді, можна занапастити, як і будь-яка інша рослина.

Все починається із саджанців, неправильно вибрані саджанці (ушкоджені, хворі, ослаблені) – перша причина проблем із вирощуванням.

Неправильно обране місце висадки флоксів, занадто затінене, сире і піддається протягам, рослина буде погано рости, цвісти і взагалі може почати хворіти.

Ще одна причина, неправильний догляд: полив, недостатнє внесення добрив та підживлення може згубно позначитися на стані рослини. Підготовка до зимівлі: якщо ви не проведете всі процедури для підготовки флоксу до зими, не мульчуєте його і не утеплите, до весни воно у вас просто вимерзне.

Хвороби та шкідники флоксів

Флокси, як і всі інші рослини схильні до нападу шкідників і так само як і всі можуть захворіти. Кожен сорт флоксів має різну стійкість до захворювань, але головним ворогом флоксів, як і раніше, буде вважатися борошниста роса.

Борошниста роса

Поширене грибкове захворювання, що вражає майже всі рослини. Ознакою захворювання флоксів є зміна листя. Хвороба провокує появу жовтизни та білого нальоту, листя в’яне і опадає. Більше того, борошниста роса зупиняє процес фотосинтезу.

Павутинний кліщ

Якщо ваша рослина покрилася тонкою білою ковдрою з павутини, це робота павутинного кліща. Через роботу цього шкідника рослина починає чахнути і слабшати. Щоб цього не допустити, садівники повинні ретельно перевіряти рослини на наявність павутиння та білих точок.

Профілактика хвороб

Досвідчені садівники знають, як підвищити імунітет флоксам. Для профілактики захворювань рекомендують використовувати препарати, що містять мідь. Крім міді, використовують і колоїдну сірку. Сірий необхідно обробити тільки паростки та листя.

Народні засоби від хвороб та шкідників 

Навіть тоді, коли ще не придумали суперфосфатні та калійні підживлення, люди знали як боротися із захворюваннями та шкідниками рослин. Найпростіші засоби для боротьби це:

Сечовина. Хоча це і азотне підживлення, і процес її використання здасться трудомістким, вона чудово впорається проти парші.

Маріуполь. Обробка таким засобом насіння допоможе запобігти розвитку чорної ніжки.

Гашене вапно. Гашене вапно не тільки справляється з кислотністю ґрунту, а й допомагає при боротьбі з голими слимаками.

Окріп. Гаряча вода – засіб проти борошнистої роси, нальотів, комах. Але пам’ятайте, щоб не нашкодити рослині, але вбити інфекцію, вода повинна мати температуру +80С.

Попелюшка. Такий матеріал здатний вбити комах-шкідників, а відвар з деревної золи – засіб проти борошнистої роси та гусениць.

Флокси: секрети успішного вирощування в саду

Флокси, як і будь-які інші рослини мають свої особливості та потреби, для успішного вирощування їх у саду, дотримуйтесь кількох правил:

Ретельно вибирайте місце посадки та склад ґрунту. Місце посадки має бути відкрите та сонячне, допускається невелике затінення. Грунт суглинний.

Правильне висадження. Якщо ви висаджуєте флокси навесні, зачекайте, поки погода стабілізується і більше не буде заморозків, але в будь-якому випадку, висадка навесні віддаляє цвітіння флоксів на 10 днів.

При осінній посадці рослина за зиму встигає адаптуватися і цвітіння починається вчасно. Перед осінньою посадкою проведіть обрізання стебел, це зробить кореневу систему сильнішою і прискорить процес регенерації.

Живлення. Не забувайте вносити добрива та мульчувати ґрунт. Остання підгодівля проводиться наприкінці серпня, не змушуйте рослину активуватися до зими, навпаки, вона має увійти до стану спокою. Мульчуйте ґрунт перед зимовим укутуванням, це допоможе зберегти рослину від холоду.

Вегетативне та насіннєве розмноження флоксів

Розмноження флоксів – досить простий процес. Понад те, садівники можуть розмножити як вегетативно, і з допомогою насіння.

Насіннєве розмноження

При розмноженні насінням виростає ризик виростити зовсім не той сорт, який планувався.

Спочатку потрібно очистити насіння. Для кращого розвитку, садити насіння краще ближче до зими, у жовтні-листопаді. Посадивши на зиму, навесні з’являться паростки, які при висоті 10 сантиметрів необхідно буде пересадити на грядку.

Поділ кущів

Поділ кущів слід проводити навесні або на початку осені. Ділянки повинні бути великими із залишками землі. Якщо розмножувати флокси у такий спосіб, то догляд має бути ретельним, а полив щедрим.

Стебловими живцями

Мабуть, найпростіший спосіб розмноження флокси.

Найсприятливішим періодом для цього розмноження вважають кінець весни-початок літа.

Необхідно взяти хороший черешок, з ростками, що розвинулися. Живець повинен бути з двома вузлами. Робимо 2 зрізи: один під нижнім вузлом, інший – над верхнім на відстані 2 сантиметри. Нижнє листя видаляють, верхнє необхідно зрізати на ½, і висаджуємо.

Використання флоксів у ландшафтному дизайні

Флокси чудово впишуться в сади, виконані у прованському, кантрі, еко або альпійському стилі. Ця квітка прекрасна як у одиночному зростанні, так і на клумбі у комбінації з іншими рослинами.

Флокси найкраще виглядають з карликовими туями, ялівцями або іншими хвойними рослинами, а також з такими квітами як альпійська астра, гвоздика, дзвіночки, сибірський ірис.

Якщо хочете витримати свій сад з альпійським стилем, то створіть композиції з флоксів і каміння, з’явиться враження гір, що обросли квітами. Якщо ваш сад у стилі прованс чи кантрі, комбінуйте флокси з деревом чи дерев’яними конструкціями.

Флокси не лише красиві квіти, які прикрашають сад, а й квіти із чарівним запахом. Тому флокси у вашому саду будуть не лише тішити око, а й наповнювати повітря приємними ароматами.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: