В’юнкі рослини для паркану

Плетучі рослини для паркану

Що може бути ефектніше, ніж, наприклад, плющ, який плететься по стіні вашого будинку і здається, що стіна складається не з цегли, а з густого листя. Плетучі рослини можуть надати особливий шарм вашій оселі або присадибній ділянці, подарувати особливу атмосферу затишку, романтики та неповторності.

Переваги оформлення паркану ліанами

Оформлення паркану такими видами рослини може не тільки прикрасити огородження, а й зовні збільшить площу ділянки. Крім цього, якщо ваш паркан сконструйований з сітки, то рослина, обвиваючи його, створить непроглядну стіну і запобігатиме поширенню пилу. А ось у літній період року паркан із ліаною створить додаткові затінені місця.

Перевага таких рослин також у тому, що багато видів є вічнозеленими, що дозволяє радувати своїм виглядом у будь-яку пору року. Ландшафтні дизайнери дуже люблять використовувати в’юнкі рослини для реалізації своїх проектів.

Період формування живоплоту

Найкращий період для формування живоплоту — осінь. Висаджуючи саджанці в ще теплий після літа ґрунт, ви допоможете кореневій системі легше перенести зимовий сон. Адаптація до нового місця зростання пройде найменш травматично і є всі шанси, що навесні швидкорослі кучеряві рослини добре розвиватимуться.

плетучі рослини для живоплоту

Багаторічні в’юни з декоративним листям

Існує багато красивих рослин придатних для створення живоплоту. Вічнозелені ліани привертають увагу не лише своєю морозостійкістю, а й красою свого листя. Є багато видів плетучих багаторічників, які абсолютно невибагливі у догляді.

Особливо популярні:

 1. амурський виноград;
 2. бересклет деревогубець круглистий;
 3. актинідія;
 4. дівочий виноград;
 5. жимолість камчатська;
 6. садовий плющ;
 7. кірказон крупнолистий.

Амурський виноград

Амурський виноград для живоплоту

Це досить живуча рослина, невибаглива у догляді. Середня довжина винограду Амур складає 20 метрів. Має найвищу морозостійкість серед інших видів винограду, а також відмінно стійкий до грибкових захворювань. Якщо вирішите використовувати його для оформлення паркану, не бійтеся його підрізати, навіть при обрізанні виноград не втратить своєї врожайності. Має різні сорти з різним часом достигання плодів та зберігання. Загалом прекрасний претендент для живоплоту, який поєднує у собі і декоративні і їстівні властивості.

Бересклет деревогубець круглолистий

Бересклет деревогубець круглолистий для забору

Цей вид деревогубця приживеться в будь-якому регіоні і ретельного догляду не вимагає. Але варто відзначити, що якщо ви вибираєте цю рослину для оформлення огорожі, не допускайте її близько до дерев, інакше деревогубець паразитуватиме на корі дерева. У ліани цього виду листя досить густа, щільна, розлога крона здатна досягати в ширину до 3 м. Росте деревогубець досить швидко, довжина ліани може досягати 12 м. Основною перевагою є стійкість до низьких температур. У молодої рослини стовбур має зелений відтінок, згодом колір змінюється на темно-коричневий. Листя витягнутої форми, овальне, з невеликими загостреннями на кінцях. Під час листопада зелений колір перетворюється на помаранчевий. У віці 5 років починається процес цвітіння, триває не більше 2 тижнів. Восени можна побачити невеликі жовті плоди.

Актінідія

Актінідія

Актинідія невибаглива до вибору ґрунту, але не терпить відкритих сонячних місць. Ця рослина ідеально підійде для оформлення вертикальних споруд. Для того, щоб актинідія нормально перезимувала, садити її слід поряд зі стіною. До речі, актинідія хороша не лише в ландшафтному дизайні, але і своїми плодами, які ви зможете щороку збирати.

Дівочий виноград

дівочий виноград для паркану

Ця, на перший погляд, агресивна рослина може принести багато користі своєму власнику. Дівочий виноград росте скрізь і як вам завгодно, головне у догляді за ним — своєчасне підрізування. За будь-яких кліматичних умов виноград облюбує стіни, арки, паркани та просто поверхню землі. Основа успішного вирощування дівочого винограду – правильно здійснена підготовка до посадки і сама посадка. Листя рослини мають великий розмір, блискучі, пальчасто-складні. Листя змінює своє забарвлення залежно від пори року. Влітку вона пофарбована в яскраво-зелені кольори, а восени в карміново-червоні. Розростається рослина швидко, приріст за один рік може досягати до 3-5 метрів. Довжина ліани досягає 30 метрів. Ця культура має щитковидні суцвіття, цвітіння непоказне і неяскраве, квітки дрібні, зеленувато-жовтого забарвлення. Плоди середнього розміру є ягоди темно-синього кольору, з невеликим восковим нальотом, діаметром до 7 мм, не придатні в їжу.

Жимолость камчатська

Жимолость камчатська для паркану

Для того щоб посадити в себе камчатську жимолість вам необхідно відповідально підійти до місця і часу посадки. Жимолість любить сонячні ділянки, але не варто садити її там, де проходять наскрізні вітри. Полив має бути помірним, але регулярним, у період посухи полив украй необхідний. Періодично, рослину слід удобрювати та видаляти довколишні бур’яни. Це морозостійка рослина. Жимолость камчатська – найневибагливіша та найзимостійкіша з ягідних культур, не вимагає підготовки до зими, формуванню і обрізки, найдовговічніша ягідна культура (кущі можуть рости і плодоносити на одному місці десятки років).

Садовий плющ

Садовий плющ для живоплоту

Садовий плющ особливо невибагливий у догляді, а ось ґрунт любить родючий, але удобрювати ґрунт все одно потрібно. Загортання на зиму не вимагає, це досить морозостійка рослина. Садовий плющ потребує регулярної обрізки та поливу, але перезволожений грунт може негативно позначитися на здоров’ї рослини. Плющ садовий має близько 15 видів, які відрізняються формою та забарвленням листя, а також морозостійкістю.

Кірказон крупнолистий

Кірказон крупнолистий для живплоту

Кірказон, крім своєї можливості, рости по вертикальних площинах, створить дивовижний малюнок — черепицю. Ця рослина байдужа до місця посадки, але ось протягів кірказон боїться. Любить родючу землю, але клімат вашого регіону має бути стабільним, бажано, без посух. Варто відзначити високу морозостійкість кірказону крупнолистого.

Квітучі багаторічні ліани

Квітучі багаторічні ліани

Крім багаторічних в’юнких рослин з декоративним листям, можна прикрасити свою ділянку, стіни будинку і паркан рослинами, які цвітуть. Вони прикрасять ваш будинок не лише своїм виглядом, а й наповнять повітря пахощами. Найпопулярніші квітучі кучеряві рослини:

 1. плетиста троянда;
 2. гортензія кучерява;
 3. кампсис;
 4. бугенвілея;
 5. спірея таволга;
 6. клематис;
 7. гліцинію;
 8. біла вічнозелена жимолість;
 9. лимонник китайський.

Плетиста троянда

Плетиста троянда

Чудово красива багаторічна ліана, вона цвіте раз на рік, але досить тривалий час, що дозволяє насолодитися не тільки її виглядом, але й спокусливим ароматом троянди. Цвіте пишними суцвіттями, які відцвітаючи, поступаються місцем бутонам, що ще не розкрилися.

Цій ліані потрібна надійна опора. Висаджувати її варто у добре освітленому місці. Ця рослина дуже чутлива до низьких температур, вимагає хорошого утеплення на зиму, інакше ви ризикуєте просто втратити цю красиву рослину.

Гортензія кучерява

Гортензія плетуча

Цей різновид гортензії чудово підходить для вертикального озеленення, її великі, пишні суцвіття прикрасять ваш будинок, даруватимуть тонкий аромат із травня по липень. Гортензія кучерява полюбляє затінені місця, або місця з розсіяним світлом.

Любить вологу, полив для цієї рослини дуже важливий. Великий плюс цієї рослини, що вона морозостійка. Якщо ви живете в середній смузі, можете навіть обійтися без утеплення на зиму.

Кампсіс

Кампсіс

Ліана славиться незвичайним виглядом своїх квітів, вони схожі на маленький рупор яскраво-червоного або яскраво-жовтогарячого кольору. Цвіте ліана все літо, зовсім невибаглива, але трохи примхлива після зими.

Холод переносить добре, але довго прокидається від сплячки, іноді навіть можна подумати, що рослина загинула, але через деякий час вона прокинеться і розпуститься у всій красі.

Бугенвілея

Бугенвілея

У народі цю рослину прозвали “паперова квітка” завдяки незвичайному вигляду самої квітки, форма якої нагадує фігурку складену з паперу, орігамі. Забарвлення квітки варіюється від білої до темно-фіолетової.

Теплолюбна, вічнозелена рослина любить сонце і погано переносить зниження температур. У середній смузі ви зможете виростити хіба що її в горщику, але якщо ви живете в південному регіоні, ця рослина може прикрасити ваш сад своїм незвичайним, витонченим виглядом.

Спірея таволга

Спірея таволга

Прекрасний варіант для озеленення ділянки та створення живоплоту. Рослина улюблена багатьма садівниками за невибагливість, морозостійкість та цвітіння, що триває з червня до вересня.

Спірея не вимоглива до ґрунту, добре переносить посуху, може рости як на сонці, так і в місцях з розсіяним світлом, ідеальний варіант для садівника-початківця.

Клематис

Клематис

Ця рослина цвіте неймовірно красивими, великими квітами. Квітки мають шість пелюсток, на вигляд нагадуючи зірку. Їх забарвлення може бути різне, від білого до темно-фіолетового, може бути однотонне, а може плямисте.

Велика різноманітність забарвлення робить цю ліану однією з найулюбленіших садівників, крім того, ця рослина досить невибаглива і морозостійка, при бажанні кожен зможе виростити її у себе.

Гліцинія

Гліцинія - ліана для паркану

Ця рослина цвіте настільки красиво, що на честь неї в деяких країнах влаштовують фестивалі та насолоджуються видом квітучої гліцинії. Квіти цієї ліани являють собою пухнасті грона суцвіть, які важко звисають з гілок. Забарвлення квіток дуже різноманітне.

Ця ліана віддає перевагу південним регіонам, вона дуже вимоглива до температури повітря і любить сонячне світло, легко може замерзнути взимку. Так що, якщо ви живете в регіоні із суворими зимами, краще утриматися від посадки цієї рослини у себе вдома.

Біла вічнозелена жимолість

Біла вічнозелена жимолість

Ця ліана чудово підходить для вертикального озеленення вашої ділянки. Росте швидко і буйно, цвіте білими квітами у вигляді трубочки, які з настанням сутінків починають випромінювати солодкий аромат.

Якщо не підрізати та не контролювати цю рослину, вона захопить все вільне місце. Досить живуча, якщо взимку відмерзнуть деякі пагони, на їхньому місці незабаром виростуть нові.

Лимонник китайський

Лимонник китайський

Красива і корисна рослина, яка радує око не тільки під час цвітіння, а й восени, коли замість квіток з’являються плоди-ягідки яскраво-червоного кольору, які надзвичайно контрастують із жовтим, осіннім листям. Лимонник любить теплі, добре захищені від вітру місця. Цій рослині потрібно і сонце і тінь, посадіть його так, щоб півдня він знаходився на сонці, решту часу в тіні.

Китайський лимонник – унікальна рослина сімейства ліан, має специфічний лимонний запах. Ягоди і насіння рослини насичені різними корисними властивостями, завдяки яким рослина набула широкої популярності в фармакології і східній медицині.

Однорічні в’юни

Однорічні плетучі рослини також мають переваги, що дозволяють з успіхом використовувати їх для створення низьких живоплотів і клумб. Крім того, посадивши таку рослину в горщик і повісивши її перед будинком, можна створити незвичайний, грайливий дизайн вашої ділянки.

Найпопулярніші з однорічних в’юнів:

 1. однорічний запашний горошок;
 2. іпомія;
 3. лазаюча кобея;
 4. кучерява настурція;
 5. родохітон.

Однорічний запашний горошок

Однорічний запашний горошок

Свою назву, ця рослина отримала завдяки тонкому аромату, що виходить від квітів. Крім того, цей однорічник надзвичайно гарний, не один художник надихнувся на вигляд цієї рослини.

Його квітки схожі на метеликів, що ширяють, а віртуозно закручені “усики” виглядають грайливо. Цвіте з кінця червня до початку заморозків. Після відцвітання утворює плоди у вигляді маленьких стручків у яких знаходиться насіння.

Іпомея

Іпомея

Напевно, найпопулярніша однорічна в’юнка рослина. Її квіти схожі на трубу патефона і мають яскраве, привабливе забарвлення.

Ця ліана дуже швидко росте і за короткий термін може обплести будь-яку опору, що знаходиться поруч. Висаджувати іпомію краще із сонячного, безвітряного боку.

Лазаюча кобея

Лазаюча кобея

Ця швидкоростуча ліана має незвичайні за формою квіти, вони схожі на великі дзвіночки, краї яких сильно вивернуті назовні. Крім того, квіти видають дивовижний, мускусний аромат, роблячи цю рослину ідеальною для створення затишної атмосфери вашого будинку. Якщо ви посадите його в місці, де багато сонця, воно дуже швидко розростеться і зацвіте.

В’юнка настурція

В'юнка настурція

Ефектна рослина, має яскраво-жовтогарячі квіти незвичайної форми, а саме листя схоже на маленьку копію листа водяної лілії. Рясно і тривало цвіте аж до перших заморозків. Ландшафтні дизайнери люблять цю рослину за швидке зростання і здатність заплітати непривабливі ділянки господарства.

Родохітон

Родохітон

Ця рослина – володар найдовших стебел, їх довжина може досягати 4 метрів. Квітки родохітону кольору фуксії зовні нагадують дзвіночки. Варто зазначити, що ця рослина не є багаторічною, а все через те, що вона за жодних обставин не зможе пережити зиму. У догляді родохітон любить сонце, вологу, багатий ґрунт та регулярні добрива. До речі, родохітон приживеться і там, де є розсіяне світло.

Тіньолюбні в’юни

Незалежно від того, як на вашу ділянку падають сонячні промені, ви в будь-якому випадку зможете посадити у себе в’юна. Існують такі ліани, які чудово приживуться і на затінених ділянках. Це:

 1. актинідія;
 2. деревогубець круглистий;
 3. садовий плющ;
 4. гортензія кучерява;
 5. барвінок;
 6. хміль.

Вибір та особливості висадки

До кожної в’юнкої рослини необхідний різний догляд і місце для посадки, тому, перш ніж купувати насіння, огляньте свою ділянку. Подивіться які ділянки знаходяться в тіні, на сонці, чи немає протягів, і де найчастіше з’являються застої води. Для того, щоб виростити у себе на ділянці ліану, необхідно створити для неї всі умови.

Плетючі рослини в саду

Плетючі рослини в саду

В’юнкі рослини – прекрасне рішення для оформлення не тільки паркану, але і всієї садової ділянки. Ліани – чудова альтернатива газону, більше того, деякі рослини не допускають розростання бур’янів. Плетючі рослини можуть озеленити зовнішні стіни будинку, а можуть піти по всьому периметру арок. Ліани можуть стати покривалом, яке укутає альтанку та створить ефект приватності.

Плетючі рослини в саду

В’юнкі рослини – те, що потрібно, якщо ви хочете масштабно озеленити сад.

Плетючі рослини в саду

Діліться своїми ідеями у коментарях.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: