Посадка сливи

Посадка сливи

Солодка та соковита слива є одним із фаворитів фруктового саду. Чому садівникам хочеться мати це дерево у себе на ділянці? Існує безліч сортів, але всі вони характерні соковитістю, солодким смаком та прекрасним ароматом. Крім того, слива універсальна в плані приготування: компоти, джеми стануть справжньою віддушиною в холодну пору року. Розглянемо як виконується посадка сливи в різні пори року, і як доглядати її після посадки.

Зміст

Посадка саджанців сливи

Як посадити сливу, щоб вона росла без проблем? Для посадки саджанця сливи спершу треба визначиться із місцем посадки, підготувати ґрунт, внести добрива. Сам саджанець також потребує спеціальної підготовки. Переглянути кореневу систему, зробити обрізання коренів та гілок. За кілька годин до посадки замочити коріння. Висаджувати саджанці у заздалегідь підготовлені ями. Підбирайте час посадки згідно з погодними умовами вашого регіону.

Вибір сорту

Вибір сорту сливи – суто індивідуальна справа. Ви повинні самі визначитись, який сорт сливи ви хочете посадити на своїй ділянці. До того ж, не забувайте, ваш вибір повинен ґрунтуватися виходячи з розташування, вибраного під сливу.

Дуже скороплідні

До дуже скороплідних сортів сливи відносять: сорт Опата (дозрівання на початок осені), сорт Червона куля (дозрівання вже наприкінці літа).

Дуже скороплідні сливи

Скороплідні

Скороплідні сорти представлені сортами Жовта яєчна (врожай посідає вересень) і Маньчжурська красуня (збирання плодів наприкінці літа).

Середньоплідні

Такі сорти як Угорщина (плоди дозрівають восени) та Вікторія (дозрівання ягід припадає на серпень) відносяться до середньоплідних

Пізньоплідні

До пізньоплодових відноситься домашня слива Ренклод (урожай збігається з початком осені).

Вибір саджанця

Вибираючи сливове дерево, необхідно звернути увагу на стан кореневої системи. Коріння на вигляд має бути здорове, кореневі відростки не сухі, не гнилі, без плісняви або інших видимих ушкоджень.

вибір саджанця сливи

Підготовка саджанця

Підготовка саджанця перед посадкою складається із трьох кроків:

 • Замочіть коріння на кілька годин.
 • Підріжте коріння, дрібне заберіть зовсім, товсте зріжте на 10 сантиметрів.
 • Обріжте всі гілки приблизно на 13.

Підрізування коренів

Обрізка коренів проводиться безпосередньо перед посадкою, завдяки підрізанню коренів ви стимулюєте зростання кореневої системи, тим самим і дерева. Крім того, обов’язково треба позбутися пошкодженого коріння, щоб через них у дерево не проникла інфекція.

Обріжте все тонке коріння, а товсте укоротіть на 10 -12 сантиметрів. Важливо, щоб сам зріз був чітко перпендикулярний, без нахилу.

Обрізка надземної частини

Перше обрізування сливи проводиться через рік після посадки. Обрізка гілок проводиться до початку руху соку, в березні. Висота штамбу має бути не нижче 50 сантиметрів. Найкраща форма крони сливи – розріджено-ярусна. Тривалість формування крони сливи близько 5 років.

Замочування коріння

Перед посадкою потримайте коріння саджанця у воді, це допоможе дереву відновити баланс води у тканинах дерева.

Підготовка ділянки

Визначтеся з місцем посадки, воно має бути на добре освітленому місці без протягів. Ділянку, де ви садитимете сливу слід добре пропушити. Розпушування ґрунту має бути досить глибоким, не менше 20 сантиметрів у глибину. Це необхідно для насичення ґрунту киснем, тоді ваше дерево швидко і без проблем приживеться.

підготовка ділянки для посадки сливи

Вибір місця

Слива світлолюбна, теплолюбна рослина і місце для неї треба підібрати, де вона отримуватиме достатньо сонячного світла. Добре підійде південна сторона вашої ділянки, бажано, щоб у радіусі трьох метрів не росли інші дерева. Місце посадки має бути захищене від протягів.

Рівень ґрунтових вод не повинен підніматися вище за півтора метри.

Вимоги до ґрунту

Слива любить вологу, а ґрунт, який найкраще її утримує – глинистий або суглинистий. А ось кислий грунт сливу не порадує, на ньому вона зачахне. Якщо у вас немає особливого вибору, а ґрунт кислий, скористайтеся спеціальними розкислювачами.

Небажані сусіди

Перед посадкою сливи переконайтеся, що поряд не росте малина, смородина, яблуня та груша. Ці рослини вважають за краще брати з ґрунту ті ж поживні речовини, що і слива.

Крім того, у цих рослин загальні хвороби та шкідники.

Сорта запилювачі

Найкращим запилювачем для сливи буде той сорт, який цвістиме в той же період. Для кожного сорту передбачається різний сорт-запилювач так що саджайте різні сорти, але щоб їх період цвітіння збігався.

Але домашня слива перезапилюється тільки зі сливою домашньою

Безпосередня посадка сливи

Для того, щоб посадити сливу, вибирайте місце без протягів і з достатньою кількістю сонячного світла. Перед посадкою краще удобрити землю, обов’язково потрібно внести вапно гідратне. Садити саджанець необхідно так, щоб коренева шийка залишилася не зануреною в землю. Після посадки землю поливають.

Посадкова схема

Садити сливу треба за схемою 4 на 4. Дистанція та інтервал між ямками повинні становити не менше 4 метрів.

посадка сливи

Підготовка посадкової ями

Яму для посадки сливи готують заздалегідь, щонайменше за два тижні до висадки, це треба для того, щоб земля встоялась. Викопайте яму розміром приблизно 80х60. Підготуйте все необхідне, продумайте які саме добрива ви хочете внести, підготуйте торф і золу, вони знадобляться для формування горбка всередині ямки.

Як садити із закритою кореневою системою

Посадка сливи із ЗКС мало чим відрізняється від звичайної посадки. Яма має бути не менше 65×85. Далі, залежно від ґрунту вносять добрива. Перед вилученням саджанця з контейнера землю поливають. Можна відразу поставити два ціпки для підв’язки. Місце щеплення орієнтуйте на південь. Рівень землі у контейнері має збігтися з верхнім рівнем посадкової ями.

Посадка сливи при високому рівні ґрунтових вод

Для того щоб зрозуміти на якому рівні розташовані ґрунтові води, необхідно викопати яму в 1,5 метра і залишити на ніч. Залежно від цього рівня буде зрозумілою подальша робота. При високому рівні саджанцю необхідно створити пагорб землі та на його верхівці провести посадку. Якщо ви на ділянці маєте низину, виведіть всі ґрунтові води на цю територію.

Післяпосадковий догляд

Після того, як саджанець був пересаджений, його необхідно обрізати у відповідності до кореневої частини, бажано, щоб залишалося близько 55 сантиметрів. Слід забезпечити саджанець поливами, спочатку 1 раз на 3 дні, далі скорочуються. Після того, як ви полили саджанець, обов’язково розпушіть землю.

Терміни посадки саджанця сливи у відкритий ґрунт.

Терміни посадки саджанця сливи у відкритий ґрунт.

Коли краще садити сливу, залежить від регіону, в якому ви живете. Якщо у вас у регіоні домінує досить прохолодна погода, садити деревце краще навесні, до того, поки не почнуть набухати бруньки, це приблизно кінець березня – початок квітня.

Якщо клімат у вас досить теплий, посадка проводиться восени наприкінці вересня – на початку жовтня. Таким чином, деревце встигне укорінитися і добре перенесе зимівлю.

Коли краще посадити

Час посадки саджанців сливи повинен залежати від погодних умов у вашому регіоні. Для холодніших областей це весна, для тепліших — осінь.

Посадка сливи восени

Для посадки сливи восени необхідно за два тижні підготувати місце. Викопайте яму діаметром близько 70-80 см і в глибину близько 60 см. Якщо ґрунт кислий, внесіть золу або доломітове борошно. На дні ямки зробіть невеликий горбок із землі та торфу, зануріть саджанець у ямку так, щоб коріння опустилося на горбок, спадало вниз по ньому і не загиналося вгору. Засипте ямку родючою землею, змішаною з перегноєм, гноєм або пташиним послідом. Добре утрамбуйте землю навколо саджанця і рясно полийте водою.

Посадка сливи навесні

Весняна посадка сливи практично така ж, як і восени, з однією лише відмінністю, при засипанні саджанця землею в неї вносять не тільки органічні добрива, а й мінеральні. Змішайте землю для засипання ямки з компостом 1:1 і додайте в неї 50 г калійної солі + 250 г суперфосфату + 350 г деревної золи, добре все перемішайте і цією землею засипте ямку з саджанцем.

Садимо сливу влітку

Посадка сливи влітку здійснюється у червні. До цього моменту стоїть досить комфортна погода без виснажливої ​​літньої спеки, так що ваше дерево швидко вкорениться і приживеться. Єдиний мінус літньої посадки – це шкідники та небезпека посухи.

У будь-якому випадку, до посадки встановіть у посадковій ямі палицю, краще дві, для підв’язки саджанця. Не притягуйте щільно стовбур саджанця до палиці, для цього м’яку мотузку складіть вісімкою. Кореневу шийку розташовуйте на 3-4 см над рівнем посадкової ями: після кількох поливів ґрунт осяде і все прийде в норму.

Коли краще посадити сливу

Догляд за сливою

Ваше дерево буде добре рости, якщо ви виконуватимете нехитрі правила.

Догляд за сливою навесні

Весняний догляд за сливою включає розпушування ґрунту навколо дерева з додаванням азотних добрив. Для цього використовують кальцієву селітру чи сечовину.

Під час розпушування ґрунту занадто не захоплюйтеся і не копайте глибоко, щоб не пошкодити молоде коріння.

Навесні, у березні, проводять обрізку сливи. Приділіть увагу обробці грунту від шкідників.

У травні підживіть дерево органічними добривами, перегноєм, гноївкою або пташиним послідом.

Догляд за зливою влітку

Влітку варто стежити за станом ґрунту. Якщо літо спекотне та посушливе, забезпечте деревце достатньою кількістю вологи. Не забудьте також підгодувати сливу мінеральними та органічними добривами.

Догляд за зливою восени

Восени, коли слива віддала врожай, перед зимовим відпочинком необхідно забезпечити дереву підтримуючу терапію. Вона полягає в розпушуванні землі та внесення підживлення, вона вводиться безпосередньо під дерево.

Восени також необхідно провести сан. обробку самого дерева, очистити його від кори, що омертвіла, зчистити мох і лишайники, рани зачистити і змастити розчином залізного або мідного купоросу, потім обробіть пошкоджені місця садовим варом. Стовбур дерева необхідно побілити вапняним розчином із додаванням мідного купоросу.

Доглядаємо за ствольним колом

Пристовбурне коло необхідно прорихлити кілька разів за сезон. Це треба, щоб наситити ґрунт киснем і полегшити надходження підживлення до кореневої системи. Перед настанням холодів, пристовбурне коло слід мульчувати, у вигляді мульчі можна використовувати тирсу, кору дерев, сіно або листовий перегній.

догляд за сливою

Як боротися з порослю сливи

Поросль сливи – справжня напасть, але позбутися її можна досить просто.

Поросль — це пагони, що хаотично ростуть, з коріння сливи, все б нічого, але ці пагони дуже швидко ростуть. Ці відростки витягують із ґрунту поживні речовини, що ставить під загрозу здоров’я та плодоносність вашого дерева. Поява порослі може бути обумовлена ​​ураженням дерева шкідниками та хворобами або ушкодженням кореня, у будь-якому випадку поява порослі — тривожна ознака.

Є кілька ефективних способів звільнення від порослі:

 • Спилювання поросли пилкою.
 • Вирубування поросли сокирою.
 • Хімічне знешкодження.
 • Заходи позбавлення від порослі проводять або ранньою весною або пізно восени.

Полив та мульчування

Полив сливи також здійснюється, виходячи з регіональних особливостей клімату. Якщо у вас в регіоні тепле, сонячне літо, поливати сливу необхідно 4-5 разів за вегетаційний період, достатньо рясно, щоб волога проникла на глибину близько 50 сантиметрів. Якщо ж літо у вашому регіоні холодне та дощове, не переймайтеся з поливом. Останній полив сливи проводиться наприкінці вересня — на початку жовтня, це необхідно для того, щоб дереву в зимовий період було достатньо вологи.

догляд за сливою

Мульчувати ґрунт навколо стовбура обов’язково, це запобігатиме перемерзанню коренів. Мульче може послужити кора дерев, сіно, торф або тирсу. Яєчна шкаралупа, що використовується як мульча, є ще й джерелом корисних мінералів.

Підживлення сливи

Підживлення сливи — важлива складова агротехніки сливи. Залежно від сезону та потреб, проводять підживлення з різними складами. Слива приймає як мінеральні, так і органічні підживлення.

Чим і коли підгодувати сливу

У різні сезон року, сливу необхідно підгодовувати. Кожне таке підживлення сприяє захисту та кращому зростанню рослини.

Весняне підживлення: проводиться перед цвітінням. Як підживлення використовують суміш з карбаміду та калію сірчанокислого. Після внесення, важливо прополоти землю.
Літнє підживлення: вноситься на момент розвитку плодів. Добриво для цього сезону складається з карбаміду та азофоски.
Осіннє підживлення: припадає на збирання плодів, а точніше після. Робиться суміш із суперфосфату та калію сірчанокислого, все розчиняється у воді.

Рідке підживлення в період цвітіння

Крім карбаміду і сульфату калію, навесні сливу можна підгодувати іншим рідким підживленням. Це вже органічне добриво, яке складається з рослин, що перепріли, і деревного попелу, змішані з великою кількістю води.

Збір врожаю

Збір врожаю сливи

Дозрівання плодів, залежно від регіону, настає в кінці липня — на початку вересня. До цього моменту ви повинні визначитися, що ви робитимете з урожаєм, як його переробляти, щоб він не почав гнити та псуватися.

Зимівка сливи

Доросле дерево не потребує якоїсь особливої ​​підготовки до зими, але, якщо зими у вас холодні та безсніжні, не зайвим буде мульчувати ґрунт навколо дерева.

Молоду сливу слід утеплити на зиму. Для цього підійде сіно, лапник чи спеціальний матеріал для утеплення, що продається у спеціалізованих магазинах.

Не варто обертати сливу на зиму поліетиленом, під ним збиратиметься конденсат і дерево може зледеніти і загинути.

Обрізання слив

Формування крони необхідне для кращого плодоношення, підвищення врожайності та зручності садівника під час збору врожаю.

Обрізка молодої сливи

Отже, як виростити сливу з правильно сформованою кроною:

 • видаліть на дереві всі гілки, що знаходяться нижче 50 сантиметрів штамба. Слідкуйте за тим, щоб не залишалося пеньків;
  на висоті 50 сантиметрів штамба формуємо перший ярус, він повинен складатися з 5 – 8 скелетних гілочок. Гілки повинні дивитися в різні боки;
 • усі скелетні гілки вкоротіть на 1\3. Основний ствол нехай не перевищує у висоту понад 180 сантиметрів;
 • на третій рік верхівку основного ствола обріжте так, щоб він височів над основними гілками мінімум на 30 сантиметрів;
 • укоротіть бічні пагони на 15 сантиметрів. Скелетні гілки, що належать до другого порядку, обріжте так, щоб вони були коротшими за гілки першого порядку приблизно на 30 сантиметрів;
 • на четвертий рік знову підріжте верхівку основного стовбура так, щоб він височів над верхніми гілками на 10 сантиметрів. Обрізка крони триває доти, доки дерево не досягне 2,5 метрів заввишки;
 • бічні гілки також підріжте на 15-20 сантиметрів.
  У результаті через п’ять років у вас вийде красиве пірамідальне дерево зі щедрим урожаєм.

Збір врожаю сливи

Формування крони

Крона у сливи в ідеалі повинна мати пірамідальну форму, вона досягається за допомогою обрізки гілок. Крім того, пірамідальна форма крони дуже зручна при збиранні врожаю.

Розмноження сливи

Отримати саджанець сливи можна найрізноманітнішими способами. Все залежить від вашого вибору, готовності та терпіння.

Розмноження сливи кореневими відростками

Це, мабуть, найлегший спосіб розмножити сливу. Головне в цьому способі – відразу вибрати відповідний пагін. Вибирайте той, який розташований далі від материнського дерева. Пам’ятайте, що менший паросток, то швидше він приживеться на новому місці. Відокремлюючи його від стовбура, замажте місця зрізу препаратами, що дезінфікують. Садити відросток найкраще навесні, але садівники радять спершу підростити її вдома. Залишіть пагін у не дуже освітленому місці і стежте за тим, щоб грунт не пересихав.

Розмноження сливи кісточками

Розмноження сливи кісточками

Процеси, що входять у цей спосіб, досить зрозумілі і прості, але вимагають багато часу. Крім цього, сливу, кісточку якої ви вирішили проростити, з великою ймовірністю не співпадатиме з тією, що виросте. Весь процес розмноження сливи кісточкою тримається одному головному процесі — заморожування чи стратифікація. Є два способи.

Перший: необхідно обмотати або помістити кісточку у вологе середовище (марля, супісок) і помістити її в прохолодне місце, найчастіше це холодильник. З осені по весну кісточка має бути в такому стані. Головне стежити за вологістю, не можна допустити її висихання. Весною висадіть у горщик і доглядайте як звичайну рослину, а восени — у відкритий грунт;
другий: процес стратифікації можна провести відразу у відкритому ґрунті, але це не означає, що кожна ваша кісточка виживе. На те, щоб дізнатися, проросте хоча б одна кісточка має пройти щонайменше 2 зими.

Розмноження сливи зеленими живцями

Також досить простий спосіб розмноження сливи. Для цього необхідно в середині літа помітити і зрізати молодий черешок з наявними 2-3 листочками. Далі, деякі садівники рекомендують використовувати стимулятори росту та обробити ними живець. Для посадки потрібно підготувати яму, точніше, внести торф, змішаний із піском та добриво. Після висадки живців їм утворюють умови парника на 30 днів.

Розмноження сливи щепленням

Щеплення сливи можна провести кількома шляхами. Це може бути або в розщеп, або ниркою, за кору чи живцем, або окуліровкою.

У розщеп: у підщепи необхідно зрізати ствол і по його середині зрізу проробіть дірочку в 4 сантиметри. Кінець черешка обрізаємо так, щоб вийшла форма клину. Складаємо нашу конструкцію та обмотуємо її целофаном або плівкою.
Брунькою: щеплення очищаємо від усього листя, що залишилося від черешків не чіпаємо, головне залишити їх в 0.5 сантиметрової довжини. На висоті 5 сантиметрів від початку утворення ствола необхідно зробити надріз у вигляді літери “Т”. У щепи видаляємо нирку і 4 сантиметровий відрізок кори (ширина 0.5 сантиметра). У підщепи відгинаємо кору і з’єднуємо конструкцію, по завершенню обмотуємо целофаном або стрічкою. Варто відзначити, що живець має залишитися відкритим.
По корі дерева робиться кілька надрізів. У кожен розріз, де відігнута кора примотується живець з наявністю хоча б двох бруньок. Цей спосіб розмноження необхідно проводити тоді, коли рух соку рухається свого піку.
Живцем: на підщепі необхідно зробити зріз: його довжина повинна становити 2 сантиметри, а глибина 1 сантиметр. Виконуємо такі ж дії з живцем і з’єднуємо конструкцію, обмотуючи її стрічкою або плівкою.
Окулюванням: на дереві робиться 6-сантиметровий надріз, який стосується і деревини. Виконуємо таку ж дію з кінцем черешка, але необхідно залишити місце і для нирки. Конструкцію з’єднуємо за допомогою плівки чи стрічки. Через місяць стрічку видаляють, а напровесні верхівку дерева спилюють, залишають лише відросток над брунькою в 16 сантиметрів.

збір урожаю сливи

Боротьба зі шкідниками та хворобами сливи

Вирощування сливи, як і інших рослин, супроводжується нападом шкідників. Слива також може захворіти на ті чи інші інфекції.

Хвороби сливи з фото та описом

Слива дуже часто наражається на грибкові хвороби, але існують і такі, які можуть призвести до загибелі всього дерева. Щоб уникнути появи хвороби, необхідно періодично проводити профілактичні обприскування та дотримуватись усіх правил агротехніки.

Клястероспоріоз сливи

Клястероспоріоз сливи

Цю грибкову хворобу також називають дірчастою плямистістю. Найчастіше буває викликано високим відсотком вологості повітря. Хвороба проявляється утворенням червоних плям на листі, яке пізніше перетворюється на дірки. Якщо вчасно не подолати недугу, може знизити врожай і довести рослину до вимерзання. Подолати захворювання можуть тільки хімічні препарати.

Моніліоз (плодова гнилизна)

Моніліоз (плодова гнилизна)

Це захворювання здатне повністю занапастити дерево. При хворобі дерево від квітів до кори повністю набуває неприродно бурого кольору, а плоди ще й покриваються гниллю сірого кольору. У боротьбі з моніліозом допоможуть тільки хімічні засоби, такі як сульфати заліза або міді, а також фунгіциди з їх присутністю.

Гоммоз, або камедетеча сливи

Гомоз камеді течіїї сливи

Надмірна кількість корисних мінералів або вологи може позначитися на здоров’ї сливи. Крім цього, гоммоз або камедетечія може бути викликане отриманим пошкодженням дерева або навіть запізнілим обрізанням. Камідь можна побачити на стовбурі, пагонах, квітках і плодах. Якщо дерево вже захворіло, необхідно видалити всю камедь і обробити дезінфікуючим засобом, після чого наноситься садова замазка.

Іржа сливи

іржа сливи

Поява помаранчевих плям на листі може свідчити про появу іржі. Надалі ці плями можуть потемніти або вкритися бархатистістю. Причиною появи іржі є надмірне підживлення азотистими речовинами, надмірна вологість і теплота або освітлення. Вивести цю грибкову недугу можна обробкою бордоським розчином або готовими препаратами.

Коккомікоз

Коккомікоз сливи

Якщо не зупинити цю хворобу, дерево може загинути. Коккомікоз вражає і листя, і плоди, може вражати і молоді живці. Уражена територія покривається маленькими коричневими цятками, ніби вони випалені. Дерево слабшає і може не пережити зиму. Причиною появи є волога та тепла погода. Лікування досить тривале і складається з кількох етапів: спочатку йде обробка фунгіцидами, потім хімікатами. Якщо хвороба не відступила, пошкодження зрізають і ще раз відбувається обробка препаратами.

Сажистий грибок

Сажистий грибок

Якщо на листі з’явився чорний наліт, схожий на сажу, то це сажистий грибок. Хвороба з’являється внаслідок вологої та сирої погоди, також вона переноситься іншими паразитами. Вилікувати дерево від сажистого грибка можна за допомогою обробки препаратом із сульфату міді та господарського мила.

Сумчаста хвороба

Якщо дерево захворіло на сумчасту хворобу, то ви ризикуєте зібрати врожай з порожніх і непоказних мішечків, замість звичайних слив. Поверхня цих мішечків покривається сірими спорами. Якщо їх не видалити, то наступного року врожаю зі слив можна не чекати. У боротьбі із хворобою використовується бордоський розчин концентрацією в 3-5% та пестициди.

Кореневий рак сливи

Кореневий рак сливи

Найстрашніше захворювання молодого дерева. Збудником кореневого раку є бактерії, які проникають у товщу кореня через його ушкодження. Ушкодження можуть бути спричинені механічним шляхом або внаслідок роботи тварин-паразитів. Крім цього, кореневий рак поширюється через не дезінфікований інвентар. Щоб подолати недугу, необхідно витягти дерево з ґрунту та обрізати всі погонені нарости із захопленням у 5 сантиметрів. В іншому випадку дерево доведеться повністю спалити, а яму обробити дезінфікуючими засобами.

Чумацький блиск сливи

Чумацький блиск сливи

Поява сріблястого нальоту на листі може бути ознакою зараження блиском. Листя приймає неприродно бляклий колір і всихає. Пізніше хвороба може переміститися на гілки та саму кору, з’являються грибкові сірі плями. Привести до цієї хвороби може перемерзання, нестача поживних речовин або вологи або надмірне освітлення. Якщо це помилковий чумацький блиск, то тут допоможуть підживлення та регулярний полив. Якщо ні – дерево необхідно зрубати і спалити, пень теж, далі йде обробка речовинами, що дезінфікують.

Шкідники сливи з фото та описом

Більшість шкідників сливи – це метелики, а точніше одна з їх фаз розвитку. Існують також інші комахи, що завдають шкоди сливі. Догляд за сливою має на увазі профілактичні обприскування та інші заходи щодо захисту посадок.

Щитівка яблунева комовидна

Щитівка яблунева комовидна

Цей шкідник є дуже маленькою комахою, залежно від підлоги може бути червоного або сірого кольору. Особливо небезпечні стадії білої личинки. Живиться щитівка соком дерева, що може призвести до в’янення. Якщо рослину ще можна врятувати, необхідно видалити всі пошкоджені місця, якщо ні — дерево повністю спалюють.

Сливова запилена попелиця

Сливова запилена попелиця

Шкідник дуже малий, максимальна довжина становить лише 3 міліметри, має світло-зелений колір. Такий шкідник поселяється на листі та плодах. Після ураження листя скручується і в’яне, також разом з плодами покриваються слизом і сажистим грибком. Цей шкідник може призвести до затримки рослин у розвитку, знизити врожай і знизити морозостійкість. Подолати можна за допомогою пестицидів.

Яблонна плодожерка

Яблонна плодожерка

Плодожерка – коричнево-сірий метелик, шкоду завдає в стадії гусениці. Вона їсть плід зсередини і на ньому відкладає потомство. Яблонна плодожерка здатна знизити та зіпсувати ваш урожай, тому потрібно вчасно почати з нею боротьбу. Позбутися її можна як професійними, так і домашніми препаратами. Можна обробити дерево розчином із полину або інсектицидом.

Білан жилкуватий (Aporia crataegi)

Білан жилкуватий (Aporia crataegi)

Ще один метелик, який у фазі гусені здатний залишити дерево без листя, молодих паростків та суцвіть. Білий метелик відкладає по півтисячі жовтих яєць, з яких виходять бурі або жовті гусениці. Варто зазначити, що після знищення одного дерева гусениці переселяються на інше. Тому важливо відразу їх позбутися. У боротьбі з ними радять видаляти гнізда самі з яєць або обробити дерево відповідними препаратами.

Вишнева міль пагонова

вишнева міль

Цей шкідник є схожою на міль комаху з бежевими крилами в смужку. Її жовті гусениці об’їдають найголовніше у дереві — бруньки та бутони, що може призвести до колосальних втрат урожаю. Щоб подолати цього шкідника, необхідно обробити дерево сильнодіючим інсектицидом, а потім іншими хімічними препаратами.

Вишневий слизистий пильщик

Вишневий слизистий пильщик

Вишневий слизистий пильщик зовні чимось схожий на подовжену муху. Шкідник відкладає яйця, з яких пізніше вилуплюються чорні слимаки. Вони ушкоджують листову пластину, що призводить до її раннього обпадання. Відклавши яйця на дереві, шкідник іде у ґрунт. У боротьбі проти вишневого сслизистого пильщика  використовуються хімікати на основі хлору, також не нехтують більш екологічними засобами.

Сливова плодожерка

Сливова плодожерка

Ще один метелик, що завдає шкоди сливі. Вона має коричневі крила, шкода завдає у фазі личинки, приймаючи колір від сірого до бордового. Потрапляючи в плід, вона пересувається каналами дерева, що призводить до нерівномірного розподілу поживних елементів. Найкраще винищити цього шкідника за допомогою хімічних препаратів.

Кільчастий шовкопряд

Кільчастий шовкопряд

Цей метелик відкладає яйця, з яких пізніше вилуплюються майбутні гусениці-шкідники. Вражає гусениця листя дерева і може повністю залишити рослину без крони. Помітивши довкола гілки гніздо, необхідно зрізати саму гілку та спалити. Використовують інсектициди лише у крайньому випадку.

Златогузка

Златогузка

Один із найстрашніших шкідників. Може завдати шкоди не тільки дереву, а й навіть людині. Це знову гусениця, вона харчується і бруньками, і суцвіттями, і нерідко вражає і саме листя. Несвоєчасна боротьба зі златогузкою може призвести до втрати всього врожаю. Весною, якщо ви помітили павутиння, то починайте обробляти дерево хімікатами. Пошкодження самої гусениці голими руками може викликати реакцію на шкірі і навіть підвищення температури тіла.

Діліться вашими секретами посадки та вирощування сливи.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: