Яблуня Грушовка Московська

Яблуня Грушовка Московська - секрети догляду

Багато дачників мріють мати у себе в саду яблуневе дерево, яке буде давати багатий урожай і водночас буде досить морозостійким. Яблуня Грушівка Московська втілила в собі всі ці якості. Це дерево – мрія людей, які проживають у досить суворому кліматі, але, незважаючи на це, у них є можливість вживати соковиті, ароматні плоди цього чудового плодового дерева.

Зміст

Історія селекції

Грушівка – приголомшливий сорт, плоди цієї яблуні цінують за смакові якості та ароматність. Але мало хто знає, що у створенні цього сорту не брала участь людина, усіма дивовижними якостями це дерево нагородила сама природа шляхом еволюції. Цей сорт був відомий ще двісті років тому. Згодом люди навчилися селекціонувати рослини, і тоді вже були виведені такі сорти Грушівки як Московська.

Основні характеристики сорту

 • Дерево не перевищує висоту в 10 метрів, крона має конусоподібну форму. Листя темно-зеленого кольору, всередині кора має помаранчевий відтінок. У період цвітіння, квіти змінюються в кольорі, від рожевого до білого.
 • Морозостійкість. Цей сорт здатний переносити зниження температури до -50С.
 • Раннє дозрівання. Плоди дозрівають наприкінці липня – початку серпня.
 • Висока врожайність. За сезон з одного дерева можна зібрати до 100 кілограмів плодів.
 • Високі показники смакових якостей плодів.

Переваги та недоліки яблуні

Яблуня Грушівка Московська для когось може здатися ідеальним сортом завдяки своїм перевагам, але дехто знаходить у ній і безліч недоліків.

До переваг відносять:

 • сорт відомий своєю невразливістю до екстремально низьких температур;
 • яблуня належить до сортів, що рано дозрівають, урожай припадає вже на кінець літа;
 • плодоношення починається вже через чотири роки після посадки;
 • може приносити багатий урожай, не менше 70 кілограмів з дерева.

Але Грушівка Московська має і кілька недоліків:

 • сорт вкрай погано реагує на посушливу погоду, яблука можуть недозрілими потрапляти з гілок;
 • грушівка Московська має дуже низьку лежкість;
 • практично не має імунітету проти грибкових захворювань;
 • не можна бути впевненим, що сорт буде приносити врожай щороку.

Переваги та недоліки яблуні грушовка московська

Опис дерева

Зовні дерево має крону пірамідальної або конусоподібної форми з нечіткими гранями. Крона складається з безлічі листочків подовжено-лопатевої форми темно-зеленого кольору. Варто зазначити, що всередині дерево має кору помаранчевого кольору, а в період росту пагони набувають пильно-вишневого відтінку. У період цвітіння дерево вкривається не дуже великими квітами, під час цього процесу дерево з рожевих квітів обсипається білими суцвіттями. Не можна сказати, що це високоросла яблуня, навіть з необрізаною кроною висота дерева не перевищує 10 метрів.

Напівкарликова яблуня

Таке дерево не користується особливою популярністю у садівників. Серед переваг такого рішення виділяють компактність такої яблуні. Вона не потребує так багато місця, як звичайна, вона зручніша в догляді, адже її висота істотно менша, якість плодів не піддається зміні. На цьому переваги закінчуються: дерево втрачає свої можливості переносити моторошний мороз. Траплялися випадки, коли місця зрощування ламалися або коли кількість врожаю стала зменшуватися.

Карликова

Історія напівкарликової яблуні перекидається і на карликову, тільки тут справи можуть бути ще гіршими. Таке компактне дерево може просто переламатися, і необов’язково на місці щеплення. Такий підвид також втратить стійкість до сильних холодів, а врожаю більше або краще не буде. Перевагою карликової яблуні називають її маленький розмір, завдяки якому її можна садити на менш великих ділянках, але це, мабуть, її єдиний плюс.

Яблоня Грушовка Московская колоновидна

Колоновидна

Така яблуня не дуже популярна серед садівників, і дарма. Колоновидна Грушівка має ще більш високу стійкість до морозів. Однак плоди не вирізняються особливою червоністю, за відомостями, яблука більш кислі.

Пізня

Посилаючись на досвід садівників, ця яблуня практично нічим не відрізняється від звичайної Грушівки Московської. Річ у тім, що в північних регіонах країни врожай і справді припадає на пізніший час, ніж у більш теплих областях, тому яблуню так і прозвали, “пізньою”.

Літня

Тут майже така ж історія, як і з Пізньою, щоправда, навпаки. У південних регіонах дерево починає приносити врожай уже в середині літа, але це зумовлено кліматичними умовами.

Опис яблук

Опис яблук Плоди Грушівки Московської

Плоди Грушівки Московської мають округлу форму, трохи сплюснуті по полюсах. Досить дрібні або середнього розміру, маса таких яблук зазвичай не перевищує 120 – 130 грамів.

Колір плодів варіюється від ніжно-зеленого до світло-жовтого, розпізнати цей сорт можна за характерними смужками червоного або рожевого кольорів, що перетинають яблуко уздовж і легким рум’янцем.

Плід має тонку шкірку, яка виділяє інтенсивний яблучний аромат. М’якоть має дуже приємну текстуру, вона не щільна, досить пухка, соковита, може мати рожевий відтінок.

Посухостійкість і морозостійкість

Ставлення до посухи та морозу цей сорт має зовсім різне. Ця яблуня вкрай не любить посушливу і спекотну погоду. У спекотні дні дерево потребує частого поливу, точніше, його слід поливати двічі на тиждень не менше 40 літрів.

На відміну від посухи, Грушівка Московська рекордсмен за низькими температурами, а все завдяки її дикому походженню. За словами експертів, сорт не боїться і температури в -40С, а то й нижче. Завдяки цій здатності, на зиму сорт можна не утеплювати.

Урожайність, терміни дозрівання

Сорт славиться своїми смачними, хоч і нерівномірно дозріваючими плодами. Ця яблуня є дуже врожайною, часто трапляються випадки, коли врожай перевищує масу в 150 кілограмів. Дерево починає давати плоди по досягненню чотирирічного віку. Залежно від регіону, урожай дозріває в липні-серпні.

Стійкість до хвороб і шкідників

Стійкість до хвороб і шкідників

Яблуня Грушівка Московська не може похвалитися високою стійкістю до хвороб і шкідників. Сорт дуже вразливий до грибкових хвороб, які можуть виникнути внаслідок випадання опадів. Густа крона рослини затримує вологу, що і провокує розвиток грибка такого, як попелиця або моніліоз. Найкращим засобом у боротьбі з ними вважаються хімічні препарати.

Щодо шкідників, то найчастіше дерево потрапляє під вплив яблуневого довгоносика, молі, попелиці та інших. Крім цього, в холодну пору року дерево може вражатися гризунами. У протистоянні шкідникам приходять на допомогу хімікати або укривні матеріали.

Особливості вирощування грушовки

Якщо ви хочете, щоб ваше дерево прижилося і добре плодоносило, радимо дотримуватися кількох правил.

 1. Висаджуйте цей сорт на сонячних місцях. Якщо ви посадите таке дерево в тіні, плоди не наллються солодкістю, переважатиме кислий смак.
 2. Особливу увагу приділіть ґрунту, він має бути добре дренованим, щоб у ньому не застоювалася волога. За складом найкраще підійде слабокислий ґрунт або чорнозем, але і в дерновому або супіщаному ґрунті дереву буде досить комфортно.
 3. Перед посадкою покладіть у посадкову яму компост або перегній, Грушовка Московська дуже любить органічні добрива.
 4. Забезпечте дереву регулярний полив.
 5. Не забувайте вчасно вносити добрива. Підживлення проводиться 3 – 4 рази за вегетаційний період.
 6. Проводьте дезінсекцію двічі за сезон, це допоможе в боротьбі зі шкідниками і такими захворюваннями, як борошниста роса, парша і плодова гниль.

Посадка яблуні

Варто відповідально підійти до цього заходу, адже від цього залежить, чи приживеться ваше дерево і чи буде плодоносити.

Посадка починається з вибору саджанця і підготовки ями, приділіть цьому питанню більше уваги.

Існують деякі вимоги до самого процесу посадки.

 1. Викопайте досить велику посадкову яму, її розмір має бути не меншим за 70 сантиметрів у діаметрі та одного метра в глибину.
 2. Яму готуємо за два тижні до посадки, заздалегідь вносимо в неї добриво у вигляді гною, перегною або пташиного посліду змішаного з ґрунтом.
 3. Обов’язково занурте в яму кілок, до якого необхідно підв’язати дерево.
 4. Усередині ями сформувати горбок, це потрібно, щоб коріння під час посадки не загорталося вгору.
 5. Занурте саджанець у яму, розправте коріння по горбку, підв’яжіть саджанець до кілка.
 6. Засипайте землею поступово, по 10 сантиметрів землі, щоразу щільно втоптуючи землю.
 7. Не закопуйте кореневу шийку, нехай буде на рівні 4 – 6 сантиметрів над поверхнею землі.
 8. Рясно полийте саджанець, необхідно взяти близько 2 – 3 відер води.

Посадка яблуні

Основні умови

Основні умови вдалої посадки – дотриматись усіх вимог, які стосуються, як місця посадки, ґрунту, підбору саджанця, так і пори року, і погодних умов

Коли це робити і як вибрати матеріал

Для правильного вибору саджанця, найголовніше, необхідно звернути увагу на його кореневу систему. Коріння має бути здоровим, без будь-яких механічних ушкоджень, на ньому не має бути присутня гниль чи пліснява, воно не має бути сухим

Підготовка місця і відстань до інших дерев

Підготовка місця посадки являє собою заздалегідь викопану яму. За два тижні до посадки її необхідно викопати і наситити органічними добривами. Глибина ями має бути не менше одного метра, а ширина і довжина – не менше 70 сантиметрів. Дистанція між яблунею та іншим деревом має становити не менше 4 метрів.

Допустимий рівень ґрунтових вод

Яблуня дуже вимоглива до вологи, а сорт Грушовка Московська і зовсім. Цьому сорту протипоказана надмірна вологість, тому рівень ґрунтових вод також має бути в межах допустимого. Загальноприйнятим рівнем для яблуні вважається глибина не менше 2.5 метрів, це найоптимальніший варіант, коли можна проводити посадку.

Терміни висадки

Для цього сорту дуже важливо правильно підібрати час посадки. Найкращим часом для цього вважається весна, а саме травень. Осіння посадка також допустима, найкраще підійде вересень.

Ґрунт

Такий сорт яблуні не вважається особливо вибагливим до типу ґрунту. Найкращими землями для нього будуть дернові, чорноземи або супіски. Варто зазначити, що Грушовка Московська не потерпить застою води або близької відстані до ґрунтових вод, тому рекомендується встановлювати дренаж.

вибір грунта і посадка яблуні

Технологія посадки

Якщо ви збираєтеся виростити цілий яблуневий сад, то необхідно дотримуватися правильної схеми посадки. При посадці в кілька рядів інтервал між яблунями має становити 4 метри, а між рядами – 5 метрів. Найчастіше яблуневий сад посаджено за шаховою схемою, тому відстань по діагоналі має становити близько 6 метрів.

Догляд за деревами

Як і будь-яка інша рослина, ця яблуня потребує своєчасного поливу, регулярного внесення добрив і профілактичних дій проти хвороб і негативного впливу шкідників. Якщо ви правильно зробили саму посадку саджанця і правильно підготували яму, то саджанець виросте сильним і принесе гарний урожай.

Полив і розпушування ґрунту, правильна агротехніка

Полив дуже важливий для повноцінного росту Грушівки Московської, тому що якщо його буде недостатньо в спекотний період, яблуня почне скидати недозрілі плоди, що позначиться на врожаї. Влітку молодий саджанець варто поливати два-три рази на тиждень, але все знову ж таки залежить від регіону. Повністю припиніть полив у серпні і потім після перших заморозків проводиться останній осінній полив.

Підживлення

Перші добрива необхідно вносити ще під час посадки дерева, а потім тільки через рік, тому що внесених добрив вистачить для розвитку і зростання в перший рік.

На другий рік підживлення вводиться регулярно, дерево треба буде підживити чотири рази за сезон.

 1. Перше підживлення здійснюється навесні, у квітні.
 2. Друге підживлення в середині-кінці травня, коли починається цвітіння.
 3. Третє підживлення здійснюється щойно почали зав’язуватися плоди.
 4. Четверте підживлення вноситься після збору врожаю.

Грушівка Московська дуже любить органічні добрива, навесні можете підгодувати рослину гнойовою рідиною або перегноєм. Якщо ви не маєте органіки, можна використовувати мінеральні добрива, наприклад, карбамід.

Під час осіннього підживлення використовуйте мінеральні речовини без вмісту азоту.

Захист яблуні від морозу і гризунів

Захист від морозу і гризунів яблуні

Восени необхідно зробити кілька нескладних дій, в результаті яких ви вбережете дерево від навали гризунів і можливості обмороження.

 • хоч це один з найбільш морозостійких сортів, не нехтуйте мульчуванням пристовбурного кола, це вбереже кореневу систему від обмерзання. У вигляді мульчі можна використовувати деревну тирсу, кору дерев, компост або сіно;
 • використовуйте садовий вар для обробки пошкоджень на дереві;
 • для профілактики хвороб і для захисту від гризунів і шкідників побіліть стовбур дерева;
 • позбудьтеся всіх пошкоджених гілок;
 • якщо у вас дійсно холодний регіон, утепліть стовбури дерев перед зимівлею. Для цього підійде мішковина, сіно, лапник.

Формування крони проста обрізка

Обрізка Грушовки Московської така ж, як і для більшості плодових дерев, і необхідна для стимуляції росту крони і дозрівання плодів.

Перша обрізка проводиться на другий рік зростання.

 • видаляються всі хворі, сухі та пошкоджені гілки;
 • основний стовбур вкорочують на 40 сантиметрів;
 • усі скелетні гілки вкорочують на 30 сантиметрів.

Якщо проводити обрізку гілок щороку, вам гарантований багатий урожай.

Розмноження

Таке дерево, як яблуня, можна розмножити безліччю різних шляхів. Садівник може вибрати будь-який відповідний йому шлях і провести розмноження так, як буде завгодно. Найкращим способом розмноження, звичайно ж, є щеплення.

Щеплення

Щепленням можна отримати рослини, з бажаними властивостями і характеристиками:

 • вирощування на карликовій підщепі вирішує проблему при високому стоянні ґрунтових вод;
 • зменшується термін вступу яблуні в плодоношення;
 • знижуються витрати на придбання нових сортів.

Підщепи головні особливості

Існує кілька способів, як розмножити яблуню щепленням. Прищепити можна на клонову, вставну або насіннєву підщепу. Кожна з них характеризується різним способом вирощування: підщепу можна виростити з живця або насіння. Не варто забувати про те, що кожній підщепі притаманна своя прищепа, і якщо їх неправильно поєднати, то ви просто витратите час.

Початок плодоношення

Початок плодоношення яблуні, щепленої на насіннєву підщепу, настає у віці 7-8 років. Яблуня, щеплена на клонову підщепу, вступає в плодоношення з 3-4 років.

Цвітіння яблуні

цвітіння яблуні

Цвіте яблуня Грушівка Московська рясно, ніжно-рожевими, невеликими квітами. Цвітіння починається на 5-12 рік, все залежить від регіону, в якому ви проживаєте і умов, за яких росте дерево. Цвітіння триває 10 днів.

Терміни цвітіння

Цвітіння починається в травні, залежно від вашого регіону, якщо ви живете на півдні, то яблуня зацвітає на початку травня, відповідно, якщо на півночі, то в кінці.

Урожайність і запилення

Дуже врожайний сорт. Крім того, особливість цієї яблуні в тому, що плоди дозрівають по черзі й на одній гілці ви можете спостерігати як стиглі плоди, так ще й недозрілі.

Запилювачі яблуні грушівка московська

Яблуня Грушівка Московська не здатна до самозапилення, тому її варто садити поруч із такими сортами: Білий налив, Папіровка, Китайка, Бельфлер, Аніс смугастий, Цукеркове, Коричне, Антонівка. Вони послужать як рослини-запилювачі.

Секрети догляду – запитання та відповіді

Чому немає плодів на яблуні грушовка?

Тут може бути дві причини: або ваша грушівка росте в тіні, тоді вам потрібно піти на такий крок, як пересадка дерева, або поруч не ростуть запилювачі. Оскільки Грушівка Московська не здатна до самозапилення, потрібно посадити поруч яблуні, які виступлять у ролі запилювачів.

Що робити, якщо яблуня не цвіте і не плодоносить?

Тут може бути банальна причина – цей сорт не підходить до вашого регіону за кліматичними показниками. Замість цвітіння і плодоношення дерево намагається просто вижити і витрачає всю силу на боротьбу. Перш ніж вибирати сорт, дізнайтеся точно, чи підходить він вам за регіональними показниками.

Друга причина відсутності цвітіння – можливо, ви захопилися з щорічною обрізкою. У такому разі грушівка буде просто нарощувати крону, не відволікаючись на процес цвітіння.

Плодоношення і приріст – яка залежність?

Грушовка Московська дуже врожайний сорт, але не можна чекати, що щороку вона буде плодоносити все більше.

Головне – нестача живлення при надмірному врожаї і слабкі поливи яблуні в момент закладки квіткових бруньок.

По-перше, яблуням, перевантаженим урожаєм поточного року, не вистачає сил для закладання плодушок під майбутній урожай. По-друге, не накопичуються в достатній кількості запасні речовини для визрівання пагонів, що й призводить до пошкоджень від морозу.

Отже, потрібно спрямувати поживні речовини до плодових утворень, що розвиваються. Від складу клітинного соку залежить що буде переважати: зростаючі, чи квіткові пагони.

Досягти цього можна за допомогою правильної обрізки крони яблуні

Чому опадають яблука?

Перша причина, чому яблуня скидає недозрілі плоди – нестача вологи. У такому разі варто збільшити частоту і рясність поливу. Друга причина – надмірний полив. Шукаємо золоту середину.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: