Фугніцид Топаз

Фугніцид Топаз - найкращий препарат системної дії.

Якщо ви маєте присадибну ділянку, дачу, город, клумбу або просто любите кімнатні рослини, то, напевно, стикалися з проблемою, коли ваші рослини вражають хвороби. У таких випадках вам на допомогу прийде високоефективний препарат Топаз – фунгіцид системної дії.

Опис, властивості, механізм дії препаратів

Діюча речовина пенконазол, що входить до топазу, успішно бореться з грибковими ураженнями всіх частин рослин. Препарат, потрапляючи в рослину, поєднується з його соком і циркулюючи по всій рослині, вражає грибкові патогени та зупиняє їх розмноження. Механізм дії фунгіциду дає результат через кілька годин після введення препарату.

Форма випуску та склад

фугніцид топаз

Фунгіцид топаз випускається як рідини. Можна зустріти ємності об’ємом від 3 до 5000 мілілітрів. Топаз представлений у вигляді емульсії, яку потрібно розвести з водою. Сам фунгіцид складається з однієї речовини, із пенконазолу. Пенконазол – порошок, але в садових магазинах речовина продається у вигляді 10% концентрату. Порошок погано розчиняється у воді.

Переваги і недоліки

Такий сильний хімікат, як Топаз, має безліч переваг, але він не без недоліків.

Переваги:

 • підходить великому списку рослин;
 • не становить токсичної дії на саму рослину;
 • починає діяти вже за кілька годин після обприскування;
 • можливий використання з деякими іншими хімікатами;
 • немає чіткого графіка обробки рослин, ви можете застосовувати його на власний розсуд.

Недоліки:

 • сам препарат токсичний, може становити небезпеку для птахів, риб, комах;
 • накопичується у ґрунті.

Призначення та застосування

Призначення та застосування

Цей препарат слід застосовувати, не чекаючи початку хвороби. Рослини, схильні до виникнення таких захворювань, як борошниста роса, плодова гниль, коккомікоз і пурпурна плямистість, слід обробляти за розробленою спеціально для них схемою.

Після появи плодів не варто проводити обробку, щоб уникнути негативних наслідків людського здоров’я.

Інструкція із застосування

Препарат використовують як профілактику грибкових захворювань або при перших ознаках інфікування рослини.

Заходи безпеки під час обробки
Увага! Препарат є високо токсичним, зберігайте його в недоступному для дітей місці.

Не використовуйте після терміну придатності на упаковці.

Підготовка робочого розчину

Розчин для обприскування не складний у приготуванні. Вам лише необхідно змішати фунгіцид Топаз з водою з розрахунку 2 мл розчину на 10 літрів води і заправити їм обприскувач. Змішування проводите в окремій тарі.

Нюанс: потрібну кількість емульсії Топаз розведіть у невеликому обсязі води, а потім доведіть до 10 літрів.

Якщо потрібно обробити невелику площу, приготуйте менший об’єм робочого розчину. Але пропорційно зменшіть кількість вихідних продуктів. Наприклад, 1 мл фунгіциду на 5 літрів води.

Норми витрати

Якщо вам необхідно обробити плодові дерева, виноград або ягідні чагарники, розводять фунгіцид з розрахунку 2 мл на 10 літрів води.

Для кімнатних рослин та квітів на клумбі, доза збільшується, препарат розводять із розрахунку 3 мл на 10 літрів води. Для троянд необхідно 4 мл препарату розведених у 10 літрах води.

використання фугніциду топаз

Варіанти застосування на різних культурах

Для різних культур фунгіцид Топаз застосовується у різних співвідношеннях та різної концентрації.

Овочі

Овочі потребують обробки від шкідників не менше, ніж плодові дерева та чагарники. Обробка овочів препаратом Топаз проводиться не більше 2-4 разів за сезон.

Як розвести для капусти

Для обробки капусти з метою боротьби та профілактики грибкових захворювань препарат фунгіцид Топаз розводять за стандартною схемою: 2 мілілітри препарату на 10 літрів води. Максимальна кількість обробок – 2.

Топаз фунгіцид для огірків

Огірки, як ростуть у відкритому грунті, так і в теплиці, схильні до ураження борошнистою росою. Щоб уникнути захворювання, слід обробляти їх препаратом Топаз із розрахунку 2 мл на 10 літрів води.

Кількість обробок:

для відкритого ґрунту – 2;
для теплиці – 3.

Топаз фунгіцид для томатів

Томати обробляють препаратом фунгіциду за стандартною схемою для овочів. Для цього використовуйте 2 мл препарату на 10 літрів води.

Кількість обприскувань за сезон – 2.

Для часнику та цибулі

Цибуля і часник також схильні до ураження грибковими інфекціями. Розведення препарату стандартне, 2 мл розчину на 10 літрів води. Кількість обробок за сезон – 2.

Для яблуні, груші, абрикоса, персика та інших культур

Культура Норма (на 1 сотку) Болезни Срок ожидания (суток) Максимальное количество обработок
Яблоня 2-4 мл Мучнистая роса, парша 30 3
Груша, абрикос 3-4 мл Мучнистая роса, парша 30 3
Персик 3-4 мл Мучнистая роса, парша, гниль плодов, курчавость листьев 30 2
Виноград 1,5-2,5 мл Мучнистая роса, пятнистости, гниль 20 3
Смородина черная 3-4 мл Мучнистая роса 2
Малина 3-6 мл Пурпуровая пятнистость, серая гниль 2
Земляника (в первый год) 3-5 мл Мучнистая роса 1
Огурец открытого грунта 1,5-2,0 мл Мучнистая роса, пероноспороз 20 2
Огурец закрытого грунта 2,5 мл Мучнистая роса 3 3

Плодові дерева часто піддаються таким захворюванням, як борошниста роса, коккомікоз і плодова гниль. Для боротьби з цими захворюваннями препарат Топаз розводять із розрахунку 2 мл на 10 літрів води. Цим розчином обприскують дерева. Якщо ознаки захворювання збереглися, проводять повторну обробку за два тижні. Допустима кількість обробок – 4.

Ягідні чагарники

Ці рослини схильні до таких захворювань, як: борошниста роса, пурпурова плямистість і сіра гнилизна, але якщо вчасно розпочати профілактичні заходи, то ці захворювання не вразять ваші ягідні чагарники.

Для профілактики та боротьби з цими хворобами, йде стандартне розведення препарату, 2 мілілітри фунгіциду на 10 літрів води.

Витрата розчину однією чагарник приблизно 1,5 літра.

Лікування винограду

Виноград може страждати на таке захворювання як оідіум. Це захворювання легко дізнатися з характерних здуття на листі жовтого кольору. Якщо захворювання вже прогресує, то листя змінює форму і починає опадати.

Для профілактики та лікування оідіуму фунгіцид Топаз розводять за стандартною схемою: 2 мілілітри препарату на 10 літрів води.

Кількість допустимих обробок – 4.

Топаз фунгіцид для смородини

Смородину часто вражає таке захворювання, як американська борошниста роса. Для боротьби з цією хворобою та її профілактики слід приготувати розчин фунгіциду, на 10 літрів води візьміть 2 мілілітри препарату.

Допустима кількість обробок за сезон – 4.

Фунгіцид топаз для аґрусу

Для обробки аґрусу препаратом Топаз використовується стандартна схема для ягідних чагарників – 2 мілілітри препарату на 10 літрів води. Максимальна кількість обробок за сезон – 3.

Для малини та інших ягідних чагарників

Для малини та інших ягідних чагарників

Малина та інші ягідні чагарники схильні до захворювань пурпурова плямистість і сіра гниль. Для боротьби з такими захворюваннями фунгіцид розводять у співвідношенні 2 мл на 10 літрів води. Проводиться трохи більше двох обробок.

Квіткові культури

Грибкові захворювання такі, як іржа та борошниста роса вражають не лише плодові культури. Квіти також схильні до зараження цими хворобами. Це може бути як садові квіти, і кімнатні рослини. Стандартна схема розведення препарату фунгіцид Топаз для квіткових культур – 3 мл концентрату на 10 літрів води. Максимальна кількість обробок – 3.

Топаз фунгіцид для садових квітів

Садові квіти не виняток у схильності до зараження грибковими захворюваннями. Фунгіцид Топаз успішно бореться із сірою гниллю, чорною плямистістю, іржею і борошнистою росою.

Для фіалок

Для боротьби з грибковими захворюваннями у фіалок фунгіцид Топаз слід розвести з розрахунку 3 мл препарату на 10 літрів води. Цим розчином обприскувати рослину для профілактики та лікування борошнистої роси та іржі. Максимальна кількість обробок – 3.

Лікування квітів на клумбах

Борошниста роса та іржа — бич садових рослин. Для лікування квітів на клумбах необхідний розчин більшої концентрації, ніж при лікуванні овочів та фруктів. Для цього слід 3 мл фунгіциду розвести 10 літрами води. Кількість обприскування – 3.

Для троянд від борошнистої роси та чорної плямистості

топаз для троянд від борошнистої роси та чорної плямистості

Як уберегти троянди від пошкодження чорною плямистістю за допомогою фунгіциду Топаз? Для цього розведіть 4 мл препарату 10 літрами води. Якщо після першого обприскування ви все ще знаходите ознаки захворювання, повторіть процедуру через три тижні. Проводьте не більше 3 обприскування за сезон.

Ягідники

Ягідники так само як і інші рослини схильні до грибкових захворювань, найпоширеніші — борошниста роса, сіра гниль, іржа. З метою профілактики та боротьби з цими захворюваннями, препарат фунгіцид Топаз має одну з найефективніших дій.

Топаз фунгіцид для полуниці

Полуниця садова може постраждати від таких грибкових захворювань, як: борошниста роса, сіра гниль, іржа. Для профілактики та боротьби з цими захворюваннями, препарат фунгіцид Топаз розводять у співвідношенні 3 мл препарату на 10 літрів води. Обробити полуницю необхідно двічі за сезон, перший раз до початку цвітіння, другий після того, як ви зберете врожай.

Лікування суниці

Суниця може постраждати від таких захворювань, як борошниста роса та іржа. Для боротьби з цими грибковими захворюваннями фунгіцид розводять із співвідношення 3 мл препарату на 10 літрів води. Цим розчином обприскувати суницю 2 рази за сезон, перший раз – до початку цвітіння, другий – після збирання врожаю.

Кімнатні рослини

Кімнатні рослини також необхідно обробляти, не чекаючи поки рослина захворіє, що зовсім не рідкість у таких рослин.

Часті помилки при використанні Топазу

При використанні пенконазолу дуже легко припуститися помилки, і, щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися всіх правил. До основних помилок відносять:

 • використання вище належної дози, інакше можна завдати шкоди як рослині, а й середовищі;
 • недотримання техніки безпеки. Хоч би який був рівень токсичності, препарат залишається хімічною сполукою;
 • зберігання та використання фунгіциду, у якого термін зберігання вже минув. Виробник рекомендує витратити весь препарат якнайшвидше;
 • застосування препарату без урахування погодних умов. Ви або нашкодите рослині, або дарма витратите час та препарат;
  заздалегідь розводити фунгіцид у розчині. У цьому немає жодної потреби і особливо користі.

Популярні запитання та відповіді

Перед початком використання препарату, ви повинні ретельно ознайомитися з механізмом його дії, дізнатися про всі переваги та недоліки його застосування та дотримуватися всіх правил обережності під час роботи з ним.

Як швидко починає діяти препарат топаз

Речовина у правильному співвідношенні з водою починає боротьбу із хвороб менш ніж через 5 годин. Фунгіцид перешкоджає утворенню нових спор гриба та знищує їх. Препарат поширюється по всій рослині через сік, тому Топаз впливає на всі пошкоджені ділянки.

З якими речовинами сумісний топаз

Цей препарат “подружиться” з іншими фунгіцидами, якщо вони будуть мати різний склад. Для більшого ефекту можна змішати кілька препаратів, не викликавши тим самим якихось негативних реакцій. Таким чином, можна боротися з кількома проблемами відразу, наприклад з такими захворюваннями, як моніліоз, антракноз, клястероспоріоз, фітофтороз.

При змішуванні Топазу та препарату Кінмікс дає відмінний результат у боротьбі з личинками паразитів.

Непоганий тандем виходить від змішування Топазу з препаратом Хорус, Зеніт, Циркон та Купростат.

З чим не сумісний фунгіцид

Препарат сумісний з багатьма іншими, точніше з тими, що мають кислу та лужну реакції. Перед тим, як змішувати використання фунгіцидів, необхідно провести тестування на їх сумісність. Топаз нечасто поєднують з іншими фунгіцидами свого класу.

Як зберігати препарат

Фунгіцид необхідно зберігати так само, як будь-яку іншу хімію. Це має бути не вологе місце, без потрапляння сонячного світла.
Температура зберігання -5С до +30С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
Термін зберігання – 4 роки з моменту випуску.

Як використовувати фунгіцид у теплиці

Застосування топазу в теплиці має деякі відмінності з використанням на відкритому грунті. По-перше, збільшується витрата фунгіциду на звичайну кількість води. По-друге, необхідно дотримуватись техніки безпеки, а саме використовувати засоби індивідуального захисту. Хімікат може негативно вплинути на організм через обмежений простір тепличних умов.

За якої погоди можна застосовувати

Почати застосовувати препарат найкраще провесною і за сезон провести, в ідеалі, 4 обробки. Обприскувати краще в ранковий або вечірній годинник при сухій безвітряній погоді

Виберіть сухий, безвітряний день, тоді препарат добре вбереться і проникне в соки рослини, тим самим дія його починається максимально швидко.

Чи можна зберігати розведеним

Фунгіцид Топаз не зберігається розведеним. Максимальний термін зберігання у розведеному вигляді – 8 годин, про це вказано на упаковці.

За якої температури працює препарат

Фунгіцид не боїться морозів, його дія зберігається при зниженні температури надворі не нижче -10С. Але обприскування проводиться, звичайно, при плюсових значеннях. Головною умовою є суха погода без вітрів. Це і захід безпеки, і так препарат одразу почне працювати.

Які аналоги Топазу є

Якщо вам не вдалося дістати топаз, то існують і аналоги цього фунгіциду. Такі препарати як Джек піт, Алмаз, Тіофен екстра мають у своєму складі пенконазол. Варто зазначити, що пенконазол у цих засобах може йти разом із іншим хімікатом або мати іншу концентрацію. Перед застосуванням таких фунгіцидів слід уважно прочитати інструкцію.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Коментарі : 2
 1. Дмитро

  Тетяно, дякую за розгорнуту інформацію, але Топаз в нашій країні НЕ ВИРОБЛЯЄТЬСЯ в медичних ампулах (це підвальний фальсифікат).
  І тим більше не виробляється компанією Август. Бо це росіянська компанія.
  Ці фото портять таку гарно і змістовну доповіді. І зводять нанівець весь Ваш труд!

 2. Тетяна П. (Автор)

  Дмитро, щиро дякую за пильність, перевірила ще раз уважніше інформацію про виробників, і таки Ви маєте рацію. Виправила статтю, щоб не вводити в оману читачів. Дякуючи Вам цей ресурс стане ще кориснішим.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: