Підживлення для квітів і добрива для рослин з бананової шкірки

Підживлення для квітів і добрива для рослин з бананової шкірки

Рослинам потрібні добрива, щоб красиво цвісти, рости та плодоносити. Існує багато природних допоміжних речовин, які надзвичайно ефективні для рослин. Бананова шкірка – це не лише непотрібні кухонні біовідходи. З неї можна отримати велику практичну вигоду. Бананове добриво можна використовувати для живлення садових і горщикових рослин, відлякування попелиці. Як приготувати добриво з бананової шкірки, підживлення для квітів?

Чим корисна шкірка банана?

Останнім часом набирають популярності природні способи удобрення рослин, тому ми з цікавістю стежимо за всіма новинками в цій галузі. Викидати бананову шкірку – марна трата часу, особливо якщо вдома, на балконі або в саду ростуть рослини. Ці цінні органічні відходи можна використовувати для виробництва гомогенного або змішаного натурального добрива.

Банани можуть стати цінним добривом, нарівні з кавовою гущею, яєчною шкаралупою і настоями трав. Ці види добрив призначені для економних і терплячих садівників. Вони покращують стан ґрунту в довгостроковій перспективі, і, що найважливіше, ними важко перегодувати рослини.

 • Шкірка, як і м’якоть, крім вітамінів, амінокислот і антиоксидантів, містить багато калію, що підтримує здоровий розвиток рослини, стійкість до шкідників, хвороб, необхідну для росту і розвитку плодів. Особливо важливі калій і фосфор для томатів, квітів.
 • Містить фосфор, необхідний для правильного проростання, розвитку кореневої системи, цвітіння.
 • Містить кальцій, необхідний для росту рослини, її кореневої системи, «насичення киснем» ґрунту.
 • Традиційно бананове добриво використовується для малородючого ґрунту.
 • За позакореневого підживлення (обприскування) можна відлякувати деяких шкідників, наприклад попелицю. Попелиця не переносить газів, що виділяються під час розкладання шкірки.
 • Завдяки природному добриву ми отримуємо плоди й овочі, що не містять шкідливих хімічних речовин. Крім того, натуральні добрива позитивно впливають на харчову цінність овочів.
 • Бананове добриво покращує смак, наприклад, помідорів.

Чим корисна шкірка банана?

Як підготувати бананову шкірку?

Банани часто обприскують у процесі вирощування та зберігання. Ці фрукти обробляють хімічними речовинами, які запобігають псуванню під час транспортування, прискорюють дозрівання (банани запаковують ще зеленими), перешкоджають розвитку грибків і плісняви. Шкірку обприскують хімічними препаратами, доволі багато хімії проникає через шкірку в сам фрукт.

Тому варто пошукати органічні банани, які обприскують набагато рідше, і які в сто разів смачніші. За відсутності доступу до біобананів, потрібно добре вимити звичайні банани у воді, ця операція нейтралізує більшість препаратів для захисту рослин та іншу хімію.

Замість ретельного миття фруктів перед очищенням, краще залишити їх на 10 хвилин у мисці з теплою водою та харчовою содою (у пропорції – 2 чайні ложки соди на 1 літр води). Це допоможе видалити хімічні речовини, якими банани «напихають» у процесі виробництва.

В іншому разі хімічні препарати потраплять у ґрунт, загрожуючи стану рослин. У разі використання «бананового» добрива з токсинами для живлення корисних рослин (здебільшого з коротким вегетаційним періодом, наприклад, салату або трав), хімічні речовини разом із ними можуть надходити безпосередньо в наш організм.

Порада. Шкірку вибирають дуже стиглого банана – чим він зріліший, тим краще (краще вибирати банани з коричневою або чорною шкіркою).

Рецепти добрив

Добрива з бананової шкірки можна приготувати різними способами. Приготування не викличе складнощів.

У меленому вигляді

Шкірку можна порізати на дрібні шматочки і висушити. Щоб прискорити процес, варто помістити їх у духовку. Можна покласти їх на папір і висушити на сонці (на підвіконні). Після сушіння шматочки потрібно подрібнити на порошок. Таке добриво використовується для виробництва суспензії. Порошок змішується з водою, якою поливають рослини. Можна використовувати розчин як позакореневе підживлення (також як захист від шкідників).

Завдяки способу застосування, добриво особливо рекомендується для догляду за рослинами, що вирощуються в контейнерах – вдома, на балконі, терасі. «Банановий» порошок можна додавати в ґрунт, призначений для посадки (1 чайна ложка на середній горщик).

добриво зі змолотої шкірки банана

Змішуючи з ґрунтом

Можна використовувати шкірку, як добриво для городу. При посадці (пересадці) рослин свіжу шкірку банана слід розрізати на дрібні шматочки і помістити в землю. Краще заздалегідь нанести дренажний шар, покрити його невеликою кількістю родючого ґрунту, на який можна покласти залишки бананів і засипати ґрунтом – потім садять саджанці (насіння).

добриво з порізаної шкірки банану

Це необхідно зробити за 3-4 тижні до посадки рослин, щоб шкурки встигли злегка розкластися. Шкурки руйнуються, повільно виділяючи поживні речовини. Вони покращують структуру ґрунту. Цей метод призначений для садових рослин.

Порізані свіжі шкурки не можна закопувати поруч із рослинами, що ростуть у горщиках! Вони будуть гнити.

Екстракт з бананових шкірок

Шкірку можна використовувати також як органічне добриво з кропиви, хвоща, деревію, часнику або кульбаби. Подрібнену сировину заливають водою, залишають на 2 тижні. Розчин рекомендується щодня перемішувати. Роботу краще виконувати у віддаленому місці в саду, тому що настій, перегниваючи, випускає інтенсивний, специфічний запах.

Після закінчення 2 тижнів рідкий настій можна використовувати для поливу рослин (переважно в розведенні 1:10). Можна обприскувати рослини готовим препаратом, щоб відлякати попелицю.

Екстракт з бананових шкірок

Настій для підживлення кімнатних квітів

Набагато швидше готується настій, який використовується в нерозбавленому вигляді. Спосіб приготування бананової шкірки як добрива для кімнатних рослин аналогічний.

Для приготування знадобляться:

 • 1-2 шкірки;
 • літрова банка;
 • тепла вода (температура 40 градусів).

У банку кладуть шкірку, заливають теплою водою, накривають кришкою, але не щільно. Настоюють 2-4 дні, максимум тиждень. Чим довше готується добриво, тим гірше пахне.

Настій для підживлення кімнатних квітів

Після закінчення цього часу отриману рідину розбавляють водою (1:1) і використовують для поливу рослин (садових, балконних, горщикових). Таким способом готують підживлення з бананової шкірки для орхідей, декабриста та інших кімнатних (домашніх) квітів.

Настій для підживлення кімнатних квітів

Увага! Якщо в банці з’являється чорна пліснява, потрібно негайно позбутися нашого настою, тому що чорна пліснява шкідлива для рослин.

Настій для підживлення кімнатних квітів

Компост

Шкірку банана слід додавати в компостні купи, вона збагачує компост фосфором і калієм. Це важливо, тому що азот і вуглецеві «фракції» часто домінують у компості. На додачу до безпосереднього додавання шкірок, корисно поливати купу екстрактами з бананових кірок.

Мульчування

Мульчування свіжою шкіркою використовується навесні, влітку та восени, коли триває садовий сезон. Подрібнення прискорює процес розкладання і компостування безпосередньо в ґрунті. Шматочки, поміщені в ґрунт, «зникають» досить швидко, поїдаються дощовими черв’яками. Це рішення є чудовим у сезон, і нездійсненним у холодну пору року.

компостування бананових шкірок

Взимку, коли ми їмо більше екзотичних фруктів, можна зробити запаси добрив. Якщо шкірки багато, можна її подрібнити, висушити або запекти й використати для мульчування рослин. Сушать подрібнені шкірки на радіаторі опалення, в сушарці для грибів або в духовці максимум за температури 140 градусів. Потім сушені «чіпси» зберігають до весни, коли їх можна використовувати для мульчування, або подрібнюють у млині для борошна.

З початком вегетації варто нанести щонайменше кілька сантиметрів шару бананової мульчі (тому знадобиться багато матеріалу). Так отримаємо швидко засвоюване добриво. Можна зробити суміш із кавової гущі та яєчної шкаралупи. Мульча зменшить ріст бур’янів, знизить випаровування води з ґрунту, є легковажним добривом. Завдяки першим двом властивостям, добриво особливо цінне на легких піщаних ґрунтах.

Де використовувати?

Вищевказані добрива можна приготувати з використанням шкірки, а також цілих зіпсованих бананів, наприклад перестиглих. Бананові добрива підходять для підживлення різних рослин:

 • овочів;
 • фруктових дерев;
 • чагарників;
 • декоративних однорічників і багаторічників;
 • троянд;
 • горщикових рослин.

Їх використовують для підживлення рослин на ранніх стадіях росту: під час проростання, росту розсади і вкорінення.

Завдяки вмісту кремнієвої кислоти, добрива з банана підвищують стійкість рослини до несприятливих факторів, наприклад хвороб. Використання натуральних добрив – з бананів, бур’янів (наприклад, хвоща), яєчної шкаралупи, деревної золи, кавової гущі – це хороший спосіб органічного землеробства, економії грошей. Залишені бананові шкірки в саду, на землі, приваблюють птахів, метеликів своїм ароматом. На жаль, оси теж можуть зацікавитися шкіркою.

добриво з бананових шкірок

Цікавий факт – жовті банани, які ми знаємо в нинішньому вигляді, відомі з 1840-х років. Раніше фрукт мав менш солодкий смак і був здебільшого червоним або зеленим.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: