Картопля Ред Скарлет – характеристика сорту

Картопля Ред Скарлет - характеристика сорту

Картопля – широко поширений і багатьма обожнюваний овоч. На нашу територію картопля потрапила завдяки Петру I, який зі свого боку привіз її з Європи, але нашому народові знадобилося близько 100 років, щоб зрозуміти і полюбити цей овоч, і картопля почала свій тріумфальний хід усіма довколишніми країнами. Картопля настільки улюблена, що на честь неї влаштовують фестивалі та свята, споруджують пам’ятники. На сьогодні налічується понад 4000 сортів, але ми хочемо познайомити вас з одним: картопля Ред Скарлет.

Опис сорту Ред Скарлет

Ред Скарлет – сорт картоплі, що рано дозріває. Відрізняється високими показниками врожайності, з одного куща збирається до 15 бульб. Коренеплід має овально-довгасту форму, при розрізуванні жовту, соковиту м’якоть, тонку шкірку яскраво-рожевого кольору, звідки і назва red scarlet – червоний червоний червоний.

Цей сорт – продукт голландської селекції, метою якої було вивести такий сорт картоплі, щоб та добре плодоносила і переносила посуху, була стійкою до підвищення температури повітря і ґрунту.

Кущі цього сорту невисокі, з досить м’ясистим стеблом, забарвлення листя темно-зелене, квітки бузкового кольору. З кожного куща можна зібрати від 10 до 15 коренеплодів, вага кожного близько 100 грамів. Коренеплоди мають яскраво-рожеве забарвлення, всередині жовтого кольору. Вегетаційний період триває приблизно 70 днів.

Картопля Ред Скарлет - характеристика сорту

Основні характеристики

Завдяки своєму високому відсотку лежкості, Ред Скарлет найкраще підходить для використання його в промислових цілях. Низький вміст крохмалю, що становить близько 12 – 15 відсотків, дозволяє зберегти структуру при термічній обробці, роблячи цей сорт ідеальним для приготування.

Саме цей сорт найчастіше використовується в харчовій промисловості для приготування картоплі-фрі та чіпсів. Цей сорт має високу товарність, а відсоток лежкості становить 98%. Урожайність 350 – 550 ц/га.

Характеристики картоплі Ред Скарлет у таблиці

Смакові якості Високі
Кількість бульб 10 — 15
Лежкість 98%
Товарність 92%
Вага 80-150 грамм
Крохмаль 12-15%

Врожайність і терміни дозрівання

Завдяки скоростиглості врожай сорту Ред Скарлет можна зібрати двічі за сезон. Період вегетації становить трохи більше двох місяців. Середній урожай з 1 га становить 450 центнерів. Варто зазначити, що врожай багато в чому залежить від догляду за картоплею і від місця, де її вирощують.

Кущі картоплі Ред Скалет

Кущі картоплі Ред Скалет

Кущі сорту Ред Скарлет не виростають вище півметра у висоту, приблизно 35 сантиметрів. Листя темно-зеленого відтінку росте швидко і трохи в’ється до краю. Стебла щільні. У період цвітіння кущ покривається квітами бузкового відтінку.

Бульби Ред Скарлет

Вага бульби сорту Ред Скарлет може варіюватися від 75 до 150 грамів. Порівняно з іншими сортами Ред Скарлет має низький вміст крохмалю, приблизно 12-15%. М’якоть бульби коливається від світло-жовтого до жовтого кольору. Назву цей сорт отримав завдяки яскраво-рожевому кольору своєї шкурки.

Крім високого відсотка лежкості, бульби мають високу стійкість до зовнішніх пошкоджень. Форма довгасто-овальна. Вічка розташовані практично на поверхні, не глибше 1 міліметра.

Кулінарні якості

Картопля сорту Ред Скарлет відрізняється непоганими гастрономічними характеристиками. Має приємний картопляний смак, не водяниста, добре тримає структуру. Оскільки в ній низький відсоток вмісту крохмалю, під час варіння вона не розварюється, а отже, добре підійде для приготування салатів, гарна буде під час запікання та тушкування, у перших стравах.

Ідеальний для приготування у фритюрі, часто використовується для приготування картоплі фрі та чіпсів.

Переваги та недоліки сорту картоплі Ред Скарлет

Картопля Ред Скарлет має купу переваг:

 • Має високу врожайність і може приносити врожай двічі на рік.
 • Має високу стійкість до хвороб і перепадів температур, зокрема, до посухи.
 • Страви з такої картоплі легкі в приготуванні.
 • Містить низький відсоток крохмалю.

Незважаючи на всі її переваги, Ред Скарлет доволі вибаглива у догляді:

 • Сорт хоч і має високу стійкість до різних хвороб і шкідників, все одно потребує регулярних профілактичних препаратів.
 • При вирощуванні землю необхідно розпушувати.
 • Не можна на одному і тому ж місці вирощувати 2 роки поспіль Ред Скарлет, необхідно чергувати з гарбузовими або бобовими культурами.

Порівняння сорту картоплі Ред Скарлет з іншими сортами:

Назва Урожайність Товарність Лежкість Стійкість до хвороб
Ред Скарлет Висока 92% 98% Висока
Гала Висока 95% 94% Середня
Розара Висока 99% 93% Середня
Чародій Висока 96% 95% Средняя
Королева Анна Висока 96% 92% Висока

Особливості вирощування сорту картоплі Ред Скарлет

Незважаючи на свою врожайність, кращого результату можна домогтися тільки в певних регіонах країни. Оскільки цей сорт швидко дозріває, його посадку плануйте на кінець травня – початок червня.

Особливості вирощування сорту картоплі Ред Скарлет

Вимоги до місця посадки та його підготовка

Для результативного вирощування цього сорту, необхідно добре підготувати ґрунт до посадки, для цього вам треба:

 • Позбутися бур’янів.
 • Внести добрива.
 • Добре розпушити ґрунт перед посадкою.
 • Підготовку ґрунту треба починати ще восени.

Вибір і підготовка насіннєвих бульб

Підготовка посадкових бульб складається з декількох етапів:

 • Після зими бульби необхідно ретельно оглянути, відібрати красиві бульби без пошкоджень і гнилі.
 • Для пророщування відібрану картоплю залишають у теплому, але сухому приміщенні, температура приміщення не має бути нижчою +15 С. Викладати необхідно в один шар.
 • Картоплю залишають у контейнерах до того моменту, поки не з’являться паростки від 1.5 до 2 сантиметрів. Цей процес триває від одного до півтора місяця.
 • Перед самою посадкою бульби необхідно обробити профілактичними та антисептичними препаратами.

Терміни і правила посадки

Перед посадкою в землю, підготовлену ще з осені, вводять добрива і розпушують. Точного терміну посадки бульб не існує, все залежить від регіону і області посадки. Але висаджувати бульби необхідно тоді, коли температура ґрунту буде не нижчою +11 і поворотних холодів не передбачається.

За лінійною траєкторією бульби необхідно висаджувати в ямки, або в борозни глибиною до 20 сантиметрів. На важких ґрунтах глибину зменшуємо до 6 – 8 сантиметрів. Відстань між лунками має становити мінімум півметра. Багато городників через економію місця зменшують інтервал до 25 – 30 см.

Другу лінію необхідно висадити так, щоб відстань між рядами дала змогу комфортно доглядати за посадками і забезпечила нормальну освітленість кущів. У будь-якому разі мінімальна дистанція – 70 см. Відстань понад 1 метр між рядами спричинить ріст бур’янів, але дасть змогу застосовувати для прополки і підгортання малу механізацію

Полив картоплі

Хоча картопля Ред Скарлет і стійка до посухи, це не означає, що її не слід поливати. Поливати слід помірно, вода має досягати кореневої системи, тому на сам кущ воду лити не бажано. Помірний полив слід проводити до появи квіток, під час цвітіння і через тиждень після.

Після поливу для забезпечення дихання коренів і збереження вологи бажано розпушити ґрунт.

Підживлення картоплі

Удобрювати Ред Скарлет рекомендується 4 рази за сезон, у різні етапи росту. На кожен етап необхідне різне підживлення. Перше добриво вноситься через тиждень після появи паростків, підживлюють аміачною селітрою. Друге підживлення необхідно внести через два тижні після першого.

У період цвітіння картоплю потрібно удобрити втретє, використовують препарат, що стимулює ріст бульб. Останнє підживлення проводиться після цвітіння, і найкращим добривом при цьому буде суперфосфат.

Оскільки добрива необхідно закладати в ґрунт, природно підживлення поєднати з підгортанням і розпушуванням.

Вчасно проведене підгортання може скоротити кількість прополок. Не підгортайте кущі сухою і гарячою землею. Якщо довго не було дощів, але прийшла пора підгортати – на допомогу прийде полив.

Захист від хвороб і шкідників

Незважаючи на свою високу стійкість до безлічі хвороб і шкідників, Ред Скарлет також може захворіти і загинути, і важливо своєчасно зупинити зараження.

Захворювання Захист
Парша звичайна – поява виразок на бульбах, які можуть набувати сірого нальоту Необхідно викопати хворі бульби, а в ґрунт внести суміш із сульфату амонію.
Фузаріоз – гниття рослини від кореневої системи до стебел. Необхідно видалити з ділянки заражені кущі та полити кореневмісну зону 0,2% розчином фундазолу

Хвороби картоплі ред скарлет

Шкідник Захист
Колорадський жук Жуків, їхні личинки та листя з кладками прибирають вручну. Якщо ж на кущах виявлено багато шкідників або площа ураження значна, рослини необхідно обробити професійними препаратами
Дротяник Необхідно знизити кислотність землі, тобто, провести вапнування. Також можна обробити землю марганцівкою, аміачною селітрою та іншими хімікатами.
Гусениця совка У боротьбі необхідно застосувати хімічні препарати, інсектициди.

шкідники картоплі

Корисні речовини та харчова цінність картоплі

Картопля могла б бути дієтичним овочем, адже в ній лише 77 ккал/100 грам, але високий, як для ПП продуктів, рівень крохмалю в 12% не дає змоги бути їй серед дієтичних продуктів. Але незважаючи на це, картопля містить багато вітамінів і мікроелементів:

 • Вітаміни групи В, Е, К, С, Бета-каротин.
 • Мікроелементи: залізо, кальцій, фосфор, магній, натрій, калій, мідь, цинк, селен, марганець.
 • Крім того, білок, що міститься в картоплі, становить 1,5-2%, вуглеводи – до 16%.

Зберігання картоплі Ред Скарлет

Завдяки тому, що Ред Скарлет має високий відсоток лежкості, зберігати таку картоплю досить просто. Головне – це оглянути бульби і неушкоджені екземпляри залишити в прохолодному, але сухому приміщенні, де відбувається хороша циркуляція повітря. Найкраще, якщо температура в приміщенні становитиме +2÷6 С, там не повинен з’явиться ефект заморозків.

Секрети догляду

Особливих секретів Ред Скарлет не має, варто тільки правильно доглядати за рослиною. Але є маленькі підказки, які допоможуть домогтися найкращого результату:

 • Поливи в перший місяць вегетації визначають кількість бульб у гнізді, а наступні – їхній розмір.
 • Перед збиранням урожаю, а якщо точніше, не менше ніж за 11 днів, необхідно зрізати бадилля.
 • Досвідчені городники радять перевертати картоплю при зберіганні в контейнері.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: