Ремонтантна полуниця: найкращі сорти

Ремонтантна полуниця: найкращі сорти

Ремонтантна полуниця дедалі більше набирає популярності серед наших співвітчизників. Головною перевагою такої полуниці є її здатність давати врожай весь сезон. Що ж такого особливого є ця рослина?

Зміст

Що означає ремонтантна полуниця

Ремонтантність – здатність рослини кілька разів за вегетаційний період цвісти та плодоносити. Таких рослин не надто багато, наприклад полуниці. Така рослина формує зав’язі в період короткого світлового дня, коли сонячне світло освітлює землю не більше 12 годин, це час з середини липня і до початку вересня, і в періоди довгого світлового дня (ДСД), коли сонце падає на землю 14-16 годин. Рослини нейтрального світлового дня (НСД) утворюють суцвіття незалежно від тривалості висвітлення.

Таким чином, ремонтантна полуниця ДСД плодоносить двічі за сезон, один на початку липня, другий із середини серпня-середина вересня. Що цікаво, другий урожай набагато сильніший за перший.

Урожайність ремонтантної полуниці НСД не залежить від тривалості світлової доби і вона може плодоносити до п’яти-шести разів за сезон, починаючи з кінця червня до жовтня.

Ремонтантна полуниця: найкращі сорти

Переваги та недоліки ремонтантних сортів полуниці

Так само як і будь-яка плодоносна рослина, ремонтантна полуниця має свої переваги та недоліки:

Переваги:

 • Висока врожайність, кілька разів за сезон.
 • Зазвичай плодоносить великими, красивими ягодами.
 • Якщо у вас мало місця під полуницю, посадивши ремонтантний сорт, ви зберете хороший урожай навіть з декількох кущів.

Недоліки:

 • Порівняно із садовою, смакові характеристики ремонтантної полуниці явно програють. Ягоди не настільки солодкі і м’ясисті, а смак і аромат не такий інтенсивний, як у звичайної полуниці.
 • Досить вибаглива у догляді.
 • Через те, що ремонтантна полуниця часто плодоносить, сама рослина страждає і виснажується. Відповідно, багато кущів просто гинуть.

Особливості вирощування

Якщо ви налаштовані серйозно і мрієте отримати добрий урожай і при цьому не втратити рослину, ви повинні надати їй належний догляд. Ремонтантна полуниця досить примхлива, вона не є особливо морозостійкою, тому необхідно надати їй надійний захист на зиму. Крім того, вона дуже вимоглива до поливу, ви повинні забезпечити рослину достатньою кількістю вологи.

Крім цього, необхідний ретельний догляд за ґрунтом, його необхідно вчасно удобрювати, мульчувати, розпушувати.

Краще не висаджувати таку полуницю на місцях, де минулого сезону зростала картопля, бобові, капуста та рослини сімейства пасльонових (перець, помідор, баклажан).

Види ремонтантної полуниці

Ремонтантна полуниця має безліч сортів, вони відрізняються як термінами дозрівання, кількістю врожаїв за сезон, так і розміром та смаковими характеристиками самих плодів.

Короткого та нейтрального світлового дня

Найпопулярнішою ремонтантною полуницею вважається та, яка плодоносить протягом нейтрального світлового дня (ПДВ), тобто, з травня по жовтень, або полуниця короткого світлового дня, вона починає плодоносити з липня до початку вересня.

Аромас

Аромас

Популярний сорт ремонтантної полуниці, його вивели американські селекціонери. Плоди досить великі, вага однієї ягоди близько 30 г. Смак кисло-солодкий, але якщо рослині достатньо сонця і тепла, насолода стає інтенсивнішою. Колір яскраво-червоний, чим інтенсивніше забарвлення плода, тим він солодший.

Брайтон

Брайтон

Незвичайний сорт ремонтантної полуниці. Його особливість полягає у нестандартному смаку ягід, що нагадує смак ананаса. Самі плоди мають правильну форму, яскраво-червоний колір. Вага одного плода може досягати 70 грам. Ще один плюс цього сорту – висока стійкість до захворювань, особливо до сірої гнилі.

Вівара

Ремонтантна полуниця Вівара

Цей сорт був виведений італійськими селекціонерами для використання у промислових масштабах. Сорт приносить багатий урожай, а якщо точніше, то за сезон можна тричі зібрати врожай. Плоди великі, із високими смаковими показниками. Італійці вивели сорт із високою стійкістю до хвороб та високою стійкістю до низьких температур.

Діамант

Ремонтантна полуниця Діамант

Ще один сорт виведений американськими селекціонерами. Цей сорт полуниці можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і виростити, наприклад, у горщику на балконі. Ягоди середнього розміру, червоні з оранжевим відливом. Плоди відрізняються своєю щільністю, що дозволяє зберігати їх досить довго, але деякі відносять високу щільність до недоліків, так як така структура не властива полуниці.

Мурано

Ремонтантна полуниця Мурано

Цей сорт вважається одним із найпопулярніших. Італійські вчені вивели його нещодавно і призначався він для ресторанів та кондитерських через свій насичений солодкий смак. Ягоди яскраво-червоні, правильної форми. Цей сорт плодоносить практично безперервно, має високу стійкість до захворювань та зниження температури.

Сельва

Ремонтантна полуниця Сельва

Цей сорт був виведений американськими селекціонерами, вони хотіли створити сорт плоди якого мали б хороші смакові якості, високу лежкість, урожайність та стійкість до хвороб. Сільва також має високу морозостійкість і плодоносить до заморозків.

Фламенко

Ремонтантна полуниця Фламенко

Посадивши цей сорт у себе на ділянці, ви можете гарантувати собі великий урожай адже одна рослина може принести близько півтора кілограма ягід. Сорт характеризується особливою стійкістю до грибкових захворювань. Фламенко виведений британськими селекціонерами, і вони наділили сорт високою лежкістю. Завдяки досконалому смаку, сорт рекомендують вживати у сирому вигляді.

Фурор

Ремонтантна полуниця Фурор

Це новинка від голландських селекціонерів справді спричинила фурор на світовому ринку. Рослина відрізняється швидким утворенням нових квітконосів, отже, в сезон практично безперервно плодоносить. Ягоди середнього розміру, яскраво-червоні, мають приємний кисло-солодкий смак, м’якоть туга, але соковита.

Великоплідні довгого світлового дня

Погодьтеся, приємно взяти велику ягоду полуниці та з’їсти її не просто поклавши в рот, а насолоджуватися смаком, повільно відкушуючи соковиту м’якоть від великої ягоди.

Зараз ми вас познайомимо із найпопулярнішими великоплідними сортами.

Гірлянда

Ремонтантна полуниця Гірлянда

Виведений московськими селекціонерами, цей сорт набув невластивої полуниці живучості. Сорт досить врожайний, але при недотриманні правил догляду ягоди можуть бути меншими, ніж передбачається. Хоча гірлянда і може обійтися без уваги, вона досить вразлива в період дощів. Смак не сказати, що має якісь особливості, але відзначають легку кислинку. Сорт не транспортабельний.

Гора Еверест

Ремонтантна полуниця Гора Еверест

Сорт з’явився завдяки схрещуванню двох інших. Британські селекціонери наділили Еверест стійкістю до хвороб різних збудників та стійкістю до низьких температур. Тричі за сезон плодоносить кисло-солодкими плодами, які мають високий показник лежкості. Особливого догляду потребує першого року вирощування.

Графіня

Ремонтантна полуниця Графіня

На відміну від багатьох інших сортів, Графіня має солодкий аромат суниці. Варто відзначити, що вусів у цього сорту вкрай мало. Яскраво-червоні плоди великі та дуже солодкі, урожай таких можна зібрати двічі за сезон. Через малу кількість вусів, проблематична у розмноженні.

Золотинка

Ремонтантна полуниця Золотинка

Свою назву цей сорт отримав завдяки окрасі ягід, плоди цієї рослини мають біло-жовтий або жовтий колір. Рано дозріває сорт ремонтантної полуниці, плоди його відверто маленькі, всього близько двох грамів, але смакові якості вищі, ніж у полуниці червоного кольору. До того ж цей сорт дуже врожайний і взагалі не має вусів, що вважається великим плюсом.

Спокуса

Ремонтантна полуниця Спокуса

Ще один рано дозріваючий сорт, який плодоносить аж до самих заморозків. Дуже врожайний, із куща можна зібрати врожай до 1.5 кілограма. Цей сорт можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і у підвісних горщиках будинку. Відзначають незвичайний смак ягід – мускатний, самі ж ягоди середнього розміру, вага однієї 30 грам.

Кабріло

Ремонтантна полуниця Кабріло

Сорт виведений американськими селекціонерами, добре росте і плодоносить у середній смузі, морозостійкий, не потребує укриття на зиму. Урожайність висока, близько 2 кілограмів з куща, плодоносить не менше трьох разів за сезон. Відмінна лежкість ягід, самі плідні плоди, мають солодкий смак.

Королева Єлизавета 2

Ремонтантна полуниця Королева Єлизавета 2

Бере свою назву від попередника Королева Єлизавета, який було покращено за допомогою селекції. Цей сорт відрізняється великою масою плода, одна ягода може досягати ваги 60 грам. Висока лежкість ягід обумовлена пружністю плодів. Непогані смакові показники. Рано дозріває, морозостійкий сорт.

Мальга

Продукт італійських селекціонерів, Мальга стрімко увірвалася на світовий ринок і зайняла одну з лідируючих позицій, завдяки своїм властивостям. Плоди цього сорту великі, червоного кольору з оранжевим відливом, усередині без порожнеч. Це високоврожайний сорт, що підходить для вирощування в промислових масштабах. Крім того, цей сорт морозо- і посухостійкий, не боїться палючого сонця, має високу стійкість до захворювань.

Маестро

Ремонтантна полуниця Маестро

Цей сорт виведено французькими селекціонерами. Маестро має дуже великі плоди, середня вага однієї ягоди – 90 грам. Ягоди смачні, дуже солодкі та соковиті. Ця рослина має дуже сильну кореневу систему, що дозволяє їй не боятися посухи та спеки. Урожай стабільно високий. Підходить для вирощування як на присадибній ділянці, так і у промислових масштабах.

Монтерей

Виведений цей сорт був у Каліфорнійському університеті нещодавно. У цієї рослини великий кущ, відповідно він вимагає великого простору для посадки. Вага ягід сягає 40 грам, плоди мають темно-червоний колір. Урожай збирають із кінця травня до початку заморозків.

Московський делікатес

Ремонтантна полуниця Московський делікатес

Сорт був виведений у Росії за підтримки голландських спеціалістів. Плоди цього сорту середнього розміру, але досить солодкі і мають незвичайний аромат, самі ягоди великі до 50 грам. Урожайність середня, близько 1 кілограма з куща. Цей сорт відмінно підійде у вживання як у свіжому, так і в переробленому вигляді, але через свою не надто високу лежкість не підходить для виробництва в промислових масштабах.

Остара

Цей сорт виведено голландськими селекціонерами вже понад 50 років тому. Ягоди соковиті та ароматні, середня вага ягоди 30 грам, смак кисло-солодкий та дуже ароматний. Ця рослина дуже невибаглива до грунту, природи та погоди. Підходить для вирощування на присадибній ділянці, але через свою невисоку лежкість не підходить для виведення в промислових масштабах.

Портола

Ремонтантна полуниця Портола

Один із найулюбленіших сортів у вітчизняних садівників. Продукт селекції американських фахівців чудово прижився на наших широтах. Цей сорт невибагливий до ґрунту та погодних умов. Ягоди середнього розміру, середня вага плода 30 грам, яскраво-червоного забарвлення, мають гарний, десертний смак та незвичайний аромат. Врожайність до 2 кілограми з куща. Дозріває з кінця червня до початку заморозків.

Проф’южн

Цей сорт результат селекції французьких фахівців. Належить до рано дозріває сортів. Плоди досить великі, близько 50 г. Смакові якості високі, ягоди мають кисло-солодкий смак та сильний аромат. Рослина має високу морозостійкість та стійкість до захворювань. Добре переносить транспортування, отже, чудово підходить для виведення у промислових масштабах.

Референта

Ремонтантна полуниця Референта

Завдяки своїм характеристикам цей сорт може змагатися з найпопулярнішими сортами ремонтантної полуниці. Це досить універсальний сорт, його висаджують як у теплиці, так і у відкритому ґрунті. Завдяки сильному кущі, ця рослина має найвищу морозостійкість серед інших видів. Плоди мають добрі смакові якості. Урожайність висока, до 2.5 кілограма з куща.

Ровена

Сорт виведений для вирощування в екстремальних умовах та несприятливих ґрунтах. Ровена чудово переносить як спеку із посухою, так і морози зі зливами, так що цей сорт чудово приживеться в будь-якому регіоні. Ягоди досить великі, вага однієї близько 50 грам, щільні, яскраво-червоного кольору, досить солодкі. Висока врожайність, 1.5 кілограма з куща. Має високу стійкість до захворювань.

Сан Андрес

Ремонтантна полуниця Сан Андрес

Це гібрид, створений американськими селекціонерами. Ягоди середнього розміру, вага одного плода близько 30 грам, забарвлення яскраво-червоне зовні і помаранчеве всередині. Сама ягода солодка та соковита, з невеликою кислинкою. У рослини добре розвинена коренева система, отже, вона добре переносить погодні коливання. Врожайність середня, до 1 кілограма з куща.

Чезан

Цей сорт називають найкращим великоплідним представником ремонтантної полуниці. Плоди мають гарні смакові якості, ягоди великі, до 50 г, солодкі з приємною кислинкою. Одна з особливостей цього сорту полягає у досконалій невибагливості у вирощуванні. Може рости у регіонах з будь-яким кліматом та погодними умовами. Врожайність середня, до 1 кілограма з куща.

Елан

Ремонтантна полуниця Елан

Відмінний голландський гібрид ремонтантної полуниці. Плодоносить круглий сезон, починаючи з кінця травня до випадання першого снігу. Плоди відрізняються особливою насолодою, яка не пропадає з настанням осені, сама ягода досить велика, і чим більшою, тим виразніше стає незвичайна форма у вигляді гребінця. Врожайність середня, 1 кілограм із куща. Висока морозостійкість.

Безвуса полуниця

На перший погляд, безвуса полуниця не має особливих переваг, оскільки такі сорти проблематично розмножувати, але це не так. Безвуса полуниця не тільки тішить своїми ароматними та великими ягодами, але й легкістю у догляді. На сьогодні виведено безліч сортів такої полуниці, і вони нічим не гірші за інші.

Олександрія

Ремонтантна полуниця Олександрія

Цей безвусий сорт досить популярний серед садівників. Незважаючи на маленький розмір, цей сорт є високоврожайним, ягоди дуже ароматні та солодкі на смак. Олександрія має високу стійкість до низьких температур, що дозволяє плодоносити до морозів. Більше того, сорт має також стійкість і до багатьох захворювань.

Алі Баба

Якщо хочете посадити невибагливий сорт із смачними ягодами, то садіть Алі Баба. До особливостей цього сорту відносять його витривалість до високих та низьких температур, та практичну невразливість до хвороб та впливу шкідників. Ягоди маленькі, але солодкі. Плоди такого сорту універсальні у споживанні: плоди хороші як у сирому вигляді, так і у обробці.

Альбіон

Ремонтантна полуниця Альбіон

Вирощування такого сорту полуниці як Альбіон популярне в промислових цілях. Сорт відомий завдяки хорошій лежкості та високій урожайності. За дотримання всіх правил агротехніки, можна зібрати врожай 4 рази на сезон. Альбіон досить морозостійкий, але також має стійкість і до багатьох захворювань. Плоди червоно-червоного кольору зовні, глянсові, вони досить великі та солодкі.

Барон Солемахер

Цьому сорту вже майже століття, але Барон Солемахер продовжує лідирувати. Селекціонери Німеччини наділили сорт безліччю переваг. Сорт не боїться частих коливань температур, його можна вирощувати як у відкритому, і на закритих грунтах. Барон Солемахер приносить багатий урожай у вигляді маленьких та солодких ягід.

Білосніжка

Якщо ви завжди хотіли поекспериментувати, то посадіть Білосніжку. Сорт досить проблематичний у догляді, і високоврожайним його теж назвеш, але плоди Білосніжки дуже солодкі. Але найголовнішою відмінністю від інших сортів називають колір ягоди – білий.

Віма ріма

Ремонтантна полуниця Віма ріма

Цей сорт був виведений голландськими селекціонерами та має безліч переваг. При вирощуванні сорт характеризується високою стійкістю до грибкових хвороб. Коливання температур також не лякають Віма ріму. Сорт відносять до пізно дозріваючих, плодоношення триває до перших морозів. Плоди також характеризуються гарною транспортабельністю.

Запашний кошик

Для вирощування в домашніх умовах це найкращий сорт. Низький показник лежкості, на щастя, не впливає на смак самих ягід. Плоди дуже солодкі і багато хто відзначає їх багатий вітамінний склад. Сорт практично невразливий до хвороб та впливу шкідників. Варто відзначити зимівлю запашного козуба: досвідчені садівники рекомендують накривати сорт на зимовий період.

Жовте диво

Ремонтантна полуниця Жовте диво

На відміну від всіх інших сортів полуниці, Жовте диво ідеально підходить для алергіків. Крім цього, сорт характеризується дуже смачними і солодкими ягодами жовтого забарвлення. Жовте диво не один рік показує свою стійкість до коливань температури, захворювань та шкідників. Більше того, на відміну від інших, цей сорт не піддається нападу птахів.

Любаша

Такий сорт, як Любаша — володар не лише найсолодших і найсмачніших, а й багатих на корисні мікроелементи ягід. Сорт характеризується високою врожайністю та стійкістю до морозів. Любаша не відрізняється особливою стійкістю до хвороб, але дуже вразлива по відношенню до суничного кліща. Особливо спекотні дні, сорт потребує допомоги.

Руяна

Руяна була виведена селекціонерами Чехії і в результаті була наділена запашним ароматом. Урожаю від такого сорту хоч і слід чекати лише на другий рік, але період плодоношення триватиме доти, доки не випаде сніг. Плоди досить солодкі та смачні, універсальні у споживанні та досить транспортабельні. Сорт не уражається деякими захворюваннями та має високу стійкість до шкідників.

Сашенька

Ремонтантна полуниця Сашенька

Це теж досить живучий сорт. Урожай Сашеньки залежить від дотримання правильної агротехніки рослини. При належному догляді ягоди виростають ароматними і великими, з кисло-солодким смаком, такі ягоди легкі в транспортуванні. Сорт не боїться перепадів температур та дуже морозостійкий. Сашенька досить невибагливий у догляді, головне не допустити перезволоження рослини.

Рюген

Також є продуктом німецьких селекціонерів. Сорт вже набув популярності серед наших дачників завдяки невибагливістю у догляді та смаковими характеристиками ягід. Деякі відзначають, що саме цей сорт багатий на залізо. Рюген має високу стійкість до захворювань та є досить морозостійким сортом, але на період безсніжної зими його варто вкривати.

Солодкі серця

ремонтантна полуниця Солодкі серця

Сорт відрізняється від багатьох інших тим, що ягоди на одному кущі можуть бути різного кольору: червоного або жовтого. Солодкі серця досить врожайний сорт, вирощувати такий можна і на закритому грунті, період плодоношення триває до сильних морозів. Ягоди, крім свого кольору, відрізняються відмінним смаком та ароматом.

Ельсіноре

Ельсіноре – винахід італійських селекціонерів, вони наділили її високим показником лежкості та здатністю приносити багатий урожай, який можна збирати 4 хвилі. Ягоди відрізняються гарним смаком та великим розміром. Сорт стійкий до багатьох захворювань та шкідників, характеризується також стійкістю до коливань температури.

Еві 2

ремонтантна полуниця Еві 2

Англійські селекціонери створили стійкий до кліматичних коливань сорт: Еві 2. Сорт досить транспортабельний і період зберігання ягід досить тривалий. Плоди смачні та відрізняються кисло-солодким присмаком. Варто відзначити, що великого врожаю можна досягти за дотримання правильної агротехніки.

Посадка ремонтантної полуниці: покрокова інструкція

Для того, щоб ваша полуниця щасливо росла і плодоносила, необхідно дотримуватися кількох правил саме на стадії посадки.

Розсада

Для початку визначтеся з сортом, який ви хочете виростити.

Купуйте насіння, краще взяти кілька сортів.

Засипте у підготовлений контейнер землею, ґрунт у ньому добре розпушіть. Чи не поливайте.

Розсипте насіння по поверхні, збризкайте водою з пульверизатора.

Накрийте контейнер поліетиленовою плівкою та поставте в сонячне, тепле місце.

Через кілька днів з’являться сходи, ваше завдання забезпечити їм своєчасний полив, але не перестарайтеся.

Висадка у відкритий ґрунт

Догляд за ремонтантною суницею

Посадка полуниці здійснюється восени або навесні, на початку травня. Тут думки садівників розділилися, але якщо ви все зробите правильно, ваша рослина не загине у будь-якому випадку.

Виберіть місце. Пам’ятайте, ремонтантні полуниці потрібно багато простору.

Добре і досить глибоко розпушити грунт.

Зробіть ямки завглибшки 20 – 25 сантиметрів.

За два тижні до висадки удобріть ґрунт компостом або перегноєм. Безпосередньо перед посадкою внесіть калійно-фосфорні добрива у ямку.

Вийміть саджанець із контейнера, добре відтрусіть коріння від землі.

На дні ямки зробіть невеликий горбок, поставте на нього саджанець так, щоб його коріння не загиналося, а повністю спускалося по горбку.

Присипте землею саджанець так, щоб центральна нирка “серце”, в жодному разі не виявилася присипана землею. Не заглиблюйте саджанець при посадці.

Вимоги до ґрунтів

Як і у більшості рослин, здоров’я та врожай ремонтантної полуниці частково залежить від ґрунту. Варто зазначити, що на ділянці, де раніше росли малина, картопля, капуста або помідори не підійде для вирощування полуниці. Грунт повинен бути родючим і добре пропускати вологу, до таких відносять супісок і суглинок. До того ж, грунт не повинен бути кислим.

Терміни посадки

Досвідчені садівники рекомендують проводити посадку в осінній чи весняний період. Весняна посадка найчастіше відбувається у травні, коли різких знижень температур не очікується. Осіння посадка зазвичай планується на кінець літа-середину осені, починаючи з кінця серпня і закінчуючи початком жовтня.

Як садити

Посадити полуницю можна рядами чи килимами. Якщо ви вирішили посадити полуницю рядами, то дотримуйтесь дистанції між кущиками 30 сантиметрів, а відстань між рядами має становити не менше 60 сантиметрів. Якщо ви вирішили посадити полуницю за килимовим способом, то дотримуйтесь схеми 25×25.

Догляд за ремонтантною суницею

Догляд за ремонтантною суницею

Після посадки, подальше зростання полуниці залежить від вас. Один невірний крок і рослина може постраждати, тому важливо знати правила догляду.

Обробка ґрунту

Для кращого розвитку рослини та отримання багатого врожаю слід регулярно проводити розпушування та прополювання грунту. Це робиться для того, щоб наситити землю киснем і допомогти корінням розростись. Бувають випадки, коли коріння вилазить на поверхню ґрунту, у такому разі необхідно підсипати землю.

Полив

Ремонтантна полуниця потребує своєчасного та гарного поливу, існує навіть ціла схема, як саме її потрібно поливати. Якщо ви посадили саджанець, то поливати його потрібно щодня протягом кількох днів, пізніше полив скорочують до 2 разів на тиждень. Якщо рослина вже зимувала, то вистачає лише кілька поливів на місяць. Головне, щоб після поливу зволоженим залишався прошарок землі 3 сантиметри. Поливати слід теплою водою.

Підживлення

Ремонтантна полуниця плодоносить кілька разів за сезон і якщо не удобрювати ґрунт смак ягід псуватиметься, ягоди стануть водянистими, кислими, втратять насолоду. Для гарного росту та багатого врожаю ремонтантної полуниці дуже важливо вчасно внести мінеральні та органічні добрива.

Окрему увагу приділіть осінньому підживленню, воно проводиться після закінчення плодоношення і необхідне для того, щоб рослина добре перезимувала і навесні в грунті збереглися поживні речовини для нового сезону.

Для осіннього підживлення найкраще підійде гноїва жижа, або пташиний послід, або коров’як.

Мінеральні суміші

підживлення ремонтантної полуниці

Перше підживлення мінеральними добривами проводиться після першого врожаю, через тиждень після початку другого цвітіння. Для цього використовують:

 • калійну селітру. Для приготування мінеральної суміші знадобиться 1 чайна ложка сухої суміші розвести 10 літрами води. Для удобрення одного куща знадобиться 400 мілілітрів;
 • сульфат калію. Для приготування розчину необхідно розвести 40 г сухої суміші 10 літрами води. Цією кількістю розчину ви можете удобрити близько 3 метрів грядки.

Підживлення мінеральними сумішами найкраще проводити після дощу. Або після внесення добрив добре полити грядки звичайною водою. Так мінеральні суміші краще і швидше вберуться у ґрунт.

Не удобрюйте полуницю коли вже зав’язалися плоди, є ризик попадання цих сумішей на ягоди, що може негативно вплинути на здоров’я.

Органічні добрива

Органічні добрива вносяться в ґрунт ще восени, тоді при весняній посадці вона буде збагачена поживними речовинами і додаткове добриво органікою не потрібно. Перше підживлення органічними добривами проводять через два тижні після першого плодоношення. Для цього найкраще підійде розчин коров’яку, це суміш гною з водою 1:10 і настояний у темному місці 7-10 днів.

Обрізка

Якщо вибирати яке обрізання краще, весняне або осіннє, то варто віддати перевагу весняному обрізанню. Але незалежно від сезону, під час обрізки потрібно видаляти пошкоджене і хворе листя та вуса. Рекомендується також не допускати повного відцвітання кольорів.

Підготовка до зими

Для того, щоб підготувати полуницю до зимівлі, необхідно зробити кілька етапів. Перший етап – мульчування. Кращими матеріалами для мульчування вважають скошену траву та опале листя, деревну кору або тирсу. Далі – укриття. Укриття полуниці – дуже важливий етап підготовки, якщо до вашого регіону приходять безсніжні зими. Для цього часто використовують хвою чи спанборд.

Розмноження ремонтантної полуниці

Розмноження ремонтантної полуниці

Існує 3 способи розмножити ремонтантну полуницю: насінням, вусами та поділом куща.

Насінням

Цей спосіб розмноження застосовується останніми днями зими або першими днями весни. Насіння необхідно посадити в посуд з вологим ґрунтом, присипати сухим і накрити поліетиленовим пакетом або плівкою, залишити на сонячному місці до появи перших сходів. Після їх появи плівку або пакет знімають і переставляють у менш тепле місце, але з достатньою кількістю сонячного світла. Після появи 4 листочків рослину пересаджують у посуд більше. Коли подальших зниження температури не очікується, розсаду висаджують у відкритий грунт. Не забувайте про полив та достатню кількість світла.

Вусами

Після збору першого врожаю необхідно залишити найпотужніші вуса, решту видалити. Коли на вусах, що залишилися, з’являться розетки, залишають найбільшу, інші також слід видалити. На момент появи корінців, розетку прикладають і присипають землею, при цьому не зрізаючи її від материнського куща. Відокремлювати необхідно за 14 днів до зміни місця зростання.

Поділом куща

Якщо ви вирішили ділити кущ, то вибирайте найвищий і, бажано, не однолітку, а старший. Заточеним знаряддям поділіть кущ, і садіть ті відрізки, які мають хоча б 4 корінці.

Часті питання

Буває так, що з рослиною відбувається щось не те, але зрозуміти, що саме складно. Начебто і правил догляду дотримувалися, але все одно виникли проблеми. До таких проблем часто відносять питання, що стосуються цвітіння, плодоношення та загального здоров’я.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Боротьба зі шкідниками та хворобами ремонтантної полуниці

Така смачна ягода є для шкідників такою ж солодкою, як і для людей. На жаль, хвороби також не обходять стороною ця рослина.

До хвороб, що найчастіше вражають ремонтантну полуницю відносяться:

 • сіра гниль: за наявності цієї хвороби ягоди покриваються сірою гниллю. Це може бути викликане надмірною вологістю та вогкістю. Сіра гнилизна може сильно знизити врожайність полуниці, і щоб цього не допустити, необхідно за чітким графіком проводити обприскування фунгіцидами;
 • фузаріоз: ця хвороба вражає кореневу систему, і одразу її виявити практично неможливо. Це видно на вигляд рослини, воно в’яне або буріє, листя покривається плямами. Фузаріоз може бути викликаний близьким розміщенням грядок, несприятливістю ґрунту тощо. Для боротьби з цією недугою необхідно обприскувати рослину хімікатами та стежити за станом грядки та ґрунту.

До головних шкідників полуниці відносять:

 • личинки жуків: ці шкідники пожирають кореневу систему полуниці, і якщо не почати вчасно діяти, можна попрощатися з усією розсадою. Щоб цього не допустити, необхідно проводити профілактику у вигляді поливу рослини розчином із води та лушпиння цибулі;
 • птахи: вони також ласують ягодами цієї рослини. Щоб їх зупинити, часто використовують ялинковий дощик або просто накривають розсаду сіткою;
 • довгоносик: цей ворог вражає бутони і самі квіти полуниці. Для боротьби з ним застосовують лише хімічні препарати;
 • слимаки: невчасна боротьба з цими шкідниками може призвести до втрати всієї ділянки. Щоб позбутися їх, посипте ділянку калійною сіллю або суперфосфатом, інакше можна використовувати готові хімічні речовини.

Чому не цвіте і не плодоносить?

Чому не цвіте і не плодоносить?

Існує безліч причин, чому полуниця не зацвіла. Це може бути неправильна глибина посадки, нестача або перенасичення добрив або робота шкідників та симптоми хвороби. До причин відсутності цвітіння також відносять нестачу світла та просто перший рік зростання. Плодоношення безпосередньо залежить від того, як пройде цвітіння. Буває так, що плодоношення немає через недостатнє запилення квіток, а може на це негативно вплинули морози та шкідники.

Чому засихає і жовтіє листя?

Засохле і пожовкле листя може бути викликане або неправильним доглядом, або впливом шкідників і хвороб. Листя може постраждати за нестачі вологи або сонячного тепла. Також такий стан листя може бути викликаний нестачею поживних речовин.

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями:
Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: